Anne ve Bebek İçin Herşey

Baba Olmanın İdeal Yaşı ve Babalık

0 430

Baba Olmanın İdeal Yaşı ve Babalık

İnsanların yaşadıkları hayat zorlukları nedeni ile ekonomik güçlerini güçlendirebilmek için büyük mücadele içine girmektedirler. Bu nedenle babalar çocukları için yeterli zamanı bulamayabiliyorlar. Dolayısıyla erkekler baba olmanın ideal yaşı ve babalık hakkında bilgiler araştırmaya başladı. Peki baba olmanın ideal yaşı var mı?

Baba Olmanın İdeal Yaşı ve Babalık

Erkekler Babalık için Ne Zaman Hazırdır?

Uzmanlara göre aslında baba olmanın belli bir zamanı bulunmuyor. Baba olmanın ideal yaşı ve babalık, toplumdan topluma değişebiliyor. Ayrıca kişiden kişiye göre de değişiklik gösterebilir. Erkeklerin bulunduğu yaş, birbirinden göreceli olarak ayrılmasından dolayı her erkeğin baba olma yaşı aynı değildir. Bu durum erkeklerin hissettiği yaş ile değil hisleriyle alakalıdır.

Baba olmanın ideal yaşı ve babalık, bazı erkeklerde 20’li yaşlarda bazı erkeklerde ise 50’li yaşlarda hazır olduklarını söylerler.

Babalık İçin İdeal Yaş Grubu Nedir?

Bazı uzmanlara göre ideal baba olabilmek için erkeklerin yaş grubu şu şekilde ayrılıyor;

20-35 Yaş Grubu: Bu yaş grubundaki erkeklerin birçoğu genelde planlarının peşine düşerler. Kariyer yapmak ve bir araba satın alabilmek için mücadele ederler. Eğer bu yaş grubundaki erkeklerin baba olma hayalleri varsa, bu yaş baba olmak için uygundur.

35-40 Yaş Grubu: Bu yaş grubundaki erkeklerin çoğu kararlılık kazanmıştır ve planlarının büyük oranını gerçekleştirmiş olurlar. Özellikle bu yaş grubundaki erkeklerin duygusal eksikliklerin ortadan kaldırmaya çalıştıkları bir zamandır. Bu yaş grubu baba olabilmek için en ideal yaşlardan biridir.

40-45 Yaş Grubu: Bu yaş grubu kaygı ve üzüntülerin yaşanmış olduğu zamanlardır. Bu yaşa dahil olan kişiler yorucu hayat mücadelesi nedeni ile hayatlarının keyfini çıkaramadıklarını düşünürler. Eğer bu yaş grubu erkeklerin hayatta tek eksiklikleri baba olmaksa, iyi bir baba olma yolunda ilerleyebilirler. Bunların doğrultusunda her erkeğin baba olma yaşı ve zamanı farklıdır. Baba adayları kendilerini ne zaman hazır isterlerse o zaman baba olmalıdırlar.

Baba Olmanın İdeal Yaşı ve Babalık

İdeal Baba Olmak Mümkün Müdür?

  • Acil zamanlarda her daim var olan kişidir
  • İyi baba vardır ancak ideal baba yoktur
  • Yöneten değil yönlendiren kişidir
  • Babalık görevlerini yerine getiren kişidir
  • Bütün bunları yaparken aynı zamanda doğal olan kişidir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

Önceki yazıyı okuyun:
Bebek Gelişimi için Ninnilerin Önemi
Bebek Gelişimi için Ninnilerin Önemi

Bebek Gelişimi için Ninnilerin Önemi Eskiden günümüze kadar gelmeyi başarabilen, özellikle bebekleri uyutabilmek için söylenen sözlere ninni adı verilir. Ninniler,...

Kapat