Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

1 Yaş Doğum Günü İçin Öneriler

0 627

Tebrikler! Bebeğiniz artık bir yaşında ve siz, ebeveynliğin ilk yılında hayatta kalmayı başardınız. Bunu kutlama zamanı… 

Kusursuz, özenle hazırlanmış bir doğum günü partisi hazırlamaktan çekinmeyin. Bebeğiniz, bir prenses ya da Harry Potter teması talep edebilecek kadar büyük olmadığından, partinin konseptini siz belirleyeceksiniz. Bu, bir kaç yıl sonra geçerli olmayacak, bu nedenle hala avantajlı durumdasınız. Bu yazıda, 1 yaş doğum günü için fikirlerimizi inceleyin ve keyifli bir parti olacağından emin olmak için bu ipuçlarını deneyin!

Konuk Listesini Sınırlı Tutun

Devasa bir parti teoride harika olsa da, bebeğinizin ilk doğum günü partisini küçük ve basit tutmak isteyebilirsiniz. Sosyal ortamlarda iyi davranmayan hassas bir bebeğiniz varsa, yalnızca aile içinde bir parti düşünebilirsiniz.

Bebeğinize Göre Planlayın

Yetişkinlerin sosyalleşmesi için uygun zamanlar, bebekler için her zaman en iyi zamanlar olmayabilir. Bebekleri de davet ediyorsanız, herkesin uyku saatine göre plan yapmanız imkansızdır. Yine de, günün erken saatleri çoğu çocuk için daha iyidir. Akşam saatleri yerine, öğleden sonrayı düşünün ve partinin 1-2 saat sürdüğünden emin olun.

Fotoğrafları Parti Başlamadan Çekin

Her şeyi hazırlandıktan ve süslemeler tamamlandıktan sonra; konuklar gelmeden, kaos başlamadan önce, doğum günü çocuğu ile birlikte bir hatıra fotoğrafı çekin.

Her Yaştan Konukları Düşünün

Çok küçük bebekleri davet ediyorsanız, bebeklere özel krakerler ya da meyve-sebze püreleri gibi lezzetler hazırlayın. Evinizde de birden fazla bez değiştirme alanı hazırlamayı düşünün. Henüz bebek korumasına ihtiyacınız olmasa da, diğer bebekler için, evinizde merdiven varsa, güvenlik kapılarından yardım almayı düşünün.

Gerçekçi Beklentiler Oluşturun

Sosyal medyada muhteşem parti masaları görmüş olabilirsiniz; ancak aşırıya kaçmayın ve takıntılı davranmayın. Bugünle ilgili olarak en çok isteyeceğiniz şey, bebeğinizin yüzündeki o bakışı hatırlamaktır. İlk doğum günü partisi için tek hedefiniz; aileniz ve arkadaşlarınızla eğlenmek ve büyüyen bebeğinizi yetiştirmek için arkanıza yaslanmak olmalıdır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Çocuklarda İkincil Boğulma

Sıcak bir yaz gününde, havuza ya da denize yapılan bir dalış; birçok aile için eğlenceli ve keyifli bir aktivitedir. Ancak,...

Kapat