Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Çin Takvimi İle Cinsiyet Belirleme

1 2.971

Eski bir Çin takvimi bebeğinizin cinsiyetini gerçekten bilebilir mi? Çin takvimi; yaşınız ve hamile kaldığınız zamanları kullanarak, bebeğinizin cinsiyetini belirlemeye çalışır. Çin takvimi ile cinsiyet belirleme yönteminin çalıştığını gösteren bilimsel bir kanıt olmasa da; yalnızca kız ve erkek olmak üzere 2 seçenek olduğundan, %50 oranında doğru bir tahmin yapma şansına sahiptir.

Çin Takvimi İle Cinsiyet Belirleme Nasıl Yapılıyor?

Doğmamış Bebeğinizin Cinsiyetini Tahmin Edin 

İnternette, hesaplama yapabileceğiniz çok sayıda Çin takvimi bulabilirsiniz. Bu hesaplamalar;

  • Gebelik tarihi,
  • Gebelik tarihinde ayın yaşı,
  • Bebeğin Çin burcu,
  • Çin’in cinsiyet grafiği içindeki bebeğin tahmini konumu,
  • Bebeğin cinsiyeti

 

Çin takviminin doğru olup olmadığını anlamanın en iyi yolu, sonuçları; varsa daha önceki çocuklarınız, akrabalarınız ya da arkadaşlarınızın üzerinde hesaplama yaparak denemektir. Bu, oldukça basittir. Bu testler; vücudunuzun fiziksel ve duygusal değişimlerini, doğum tarihi hesaplama yöntemlerini, batıl yöntemleri, eski bilgelik yöntemlerini ve daha fazlasını gözlemlemeyi içerir.

 

Bebeğin Görünüşü

Eski Çin’de bazıları, Çin takviminin yalnızca bebeğin cinsiyetini değil; aynı zamanda bebeğin görünüşünü de tahmin ettiğini; yani erkek bir çocuğun erkeksi ya da dişil özelliklerle doğacağını ya da dişi bir bebeğin dişil özellikleri veya erkeksi özellikleri ile doğacağını öngörmektedir.

Hamilelik haberini ilk aldığınızda, aklınıza gelen ilk sorulardan biri de bebeğin cinsiyetidir. Yalnızca merakınızı gidermek için değil, aynı zamanda bebeğin cinsiyetine göre evde hazırlık yapmak için de sabırsızlanırsınız. Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için, bebeğin cinsiyetini gösteren ilk ultrason muayenesini beklemeniz gerekir. O güne kadar bekleyeceğiniz sürede, Çin takvimi gibi bebek cinsiyet tahmin yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Kız Mı Yoksa Erkek Mi?

Çin takvimini kullanarak, ilerideki hamilelikleriniz için de cinsiyet planlaması yapabilirsiniz. Bu takvim basit ve ücretsizdir ve aile planlamasında da size yardımcı olur. Yaşınıza uygun bir ay bulabilir ve şansınızı arttırmak için bebeğin cinsiyetinin yaklaşık iki ay boyunca aynı kaldığı zamanı kontrol edebilirsiniz. Yukarıda yer alan grafik, en uygun dönemi bulma konusunda size yardımcı olacaktır.

Örneğin, 20 yaşında hamile kalmayı planlıyorsanız; bir erkek bebek sahibi olmak için Nisan-Eylül ya da Kasım-Aralık aylarını düşünebilirsiniz. Ayrıca doğum tarihiniz 3 (tek sayı) ve doğum ayı da Mayıs (5 – tek sayı) ise, bir kız çocuğunuzun olma ihtimali daha yüksektir. Doğum tarihiniz 6 (çift sayı) ise ve doğum zamanı Ocak ise (1 – tek sayı), erkek çocuk sahibi olma şansınız daha yüksektir.

 

Google: Çin Takvimi İle Cinsiyet Belirleme

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. fatma diyor

    Bu Çin takvimi ile cinsiyet belirleme yöntemini birçok kişiden duydum. Fakat ne kadar doğru onu bilemedim. Belli ki eski bir yöntem ama şimdiye kadar sağlaması neden yapılmadı?

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Çocukların Dil Gelişimine Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Çocukların dil gelişiminde, anne ve babaların rolü oldukça kritiktir. Çocuğunuzla her konuştuğunda, onun dil gelişimini desteklersiniz. Çocuklarda dil gelişim süreci...

Kapat