Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Yumurtlama Döneminde Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

0 1.039

Artık ebeveyn olmaya hazır mısınız? Tebrikler! Muhtemelen bunu, aynı anda hem heyecanlı hem de korkutucu buluyorsunuz ancak gebe kalmaya çalışırken, zamanlamayı da iyi ayarlamalısınız. Yumurtlama günü dahil olmak üzere, beş gün en verimli olanıdır. Sperm birkaç gün yaşayabilir ve bir yumurtanın serbest bırakılması için bekler. Bununla birlikte, yumurtlamanız yalnızca 24 saat sürecektir ve bu nedenle, fırsat pencereniz oldukça küçüktür. Peki, ne zaman yumurtluyorsunuz ve yumurtlama döneminde olduğunuzu nasıl anlayacaksınız?

Takviminize Bakın

Adet döneminizin başlamasından yaklaşık 14 gün önce yumurtlarsınız. Adet döneminizin ilk gününü 1. gün olarak sayarsanız, 28 günlük adet döngüsüne sahip bir kadın, 14. günde yumurtlayacaktır. Ancak, eğer 32 günlük bir adet döngüsüne sahipseniz, bu durumda yumurtlama gününüz 18. gün olacaktır. Ve eğer, adet döngüleriniz çok düzensizse, bir adet takvimi bu konuda size yardımcı olmayacaktır. Yumurtlama gününüzü hesaplamak için daha kolay bir yöntem mi arıyorsunuz? O halde, internette yer alan yumurtlama tahmini ve hesaplayıcılarını kullanabilirsiniz.

Akıntınıza Bakın

Bazı kadınlar için bu güvenilir ve basit bir işarettir. Yumurtlama döneminiz yaklaştığında,  servikal mukusunuz; yumurta akı gibi bol, berrak ve kaygan hale gelir. Akıntılarınız tekrar azaldığında, yumurtlama dönemi bitti demektir.

Vücut Isınıza Bakın

Bu, yumurtlama döneminizi anlamak konusunda yardımcı olabilir. Bazal bir termometre ile her sabah yataktan çıkmadan önce vücut ısınızı ölçmeniz ve ardından bir kağıda not etmeniz gerekir. Yumurtlama yaklaşırken, değişen hormon seviyeleri vücut ısınızda bir artışa neden olur. Vücut ısınızdaki düşüşü görene kadar en yüksek sıcaklığınızı bilmiyorsanız, yumurtlama gününüzü de anlayamazsınız. .Bu ay aldığınız notlar, bir sonraki adet döngünüz için yumurtlama modelinizi belirlemenize yardımcı olacaktır.

Sinir Bozucu Ağrılara Dikkat Edin

Yaklaşık her 5 kadından biri, yumurtlama gününde pelvik bir rahatsızlık hissederler. Bu süreçte, bir iki gün boyunca, sert bir ağrı keskin bir şekilde ikiye katlanır.

Yumurtlama Hesaplama Kitlerinden Satın Alın

Eczanelerden satın alabileceğiniz yumurtlama hesaplama kitleri, yumurtlamayı işaret eden hormon dalgalanmalarını tanımlamak için idrar veya tükürüğünüzü kullanır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Neden Hamile Kalamıyorum?

Evde yaptığınız gebelik testlerinin sonucu her seferinde negatif mi çıkıyor? İşte, hamile kalamamanızın 5 muhtemel nedeni! Stres Arkadaşlarınıza ve ailenize...

Kapat