Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Yoga ile Hamileliğinizi Rahatlatın

0 488

Hamilelikte yapılan ve en çok önerilen spor ve aktivitelerden biri kesinlikle yoga olacaktır. adeta hamileler için ortaya çıkmış diye düşünebilirsiniz. Hem sizi rahatlatacak hem doğuma hazırlayacak hem de doğru oturma ve nefes alma verme teknikleri ile sürecinizi en konforlu şekilde atlatmanızı sağlıyor olacaktır. Özellikle hamilelik döneminde nefesinizi kontrol etmek ve kalp hızınızı kontrol etmek oldukça zor olur. Oysa hamilelik yogası ile hem bedeninizi hem de ruhunuzu en iyi duruma getirecek ve oldukça rahatlıyor olacaksınız.

Gebelikte Yapılan Yoga Ne İşe Yarıyor?

Gebelikte yapılan yoga kadının kondisyonunun kuvvetlenmesinde katkı sağlamış oluyor. Özellikle duruş pozisyonlarını öğreterek büyüyen karnınızın ve alınan kiloların sizi çok rahatsız etmemesi sağlanılıyor. Normal doğum yapacaksanız nefes alışveriş tekniklerini öğrenerek sancılarınızı daha kontrol edilir ve yönetebilir hale gelmiş oluyorsunuz. Yani kısaca hem fiziksel hem de psikolojik olarak faydasını sonuna kadar hissediyor olacaksınız.

Gebelikte yapılan yoga aynı zamanda konsantrasyon sayesinde kadını korkulardan arındıracak ve endişeleri en aza indirmesini sağlıyor olacak. Bir nevi farkındalık artacak ve bedeninizi dinliyor olacak. Hem bir gevşeme durumu yaşayacak hem de ruhsal olarak da kendinizi beslemiş olacaksınız. Özellikle hamileliğiniz ilk döneminden doğuma kadar olan sürede eğer doktorunuz aksi bir şey söylemiyorsa mutlaka hamilelik yogasını denemelisiniz. Bire bir çalışmaya da grup halinde yapılan çalışmalara katılabilirsiniz.

Uzman Eller Önemli

Hamilelik yogası tabi ki sistemli ve doğru yapılması gerekenler hareketlerden oluşmaktadır. Bu konuda uzman olmayan birinden yardım almanız ya da sadece gelişi güzel videolara bakarak uygulama yapmanız size yarar yerine zarar getirebilir. Bu sebeple mutlaka hamilelik yogası konusunda ders veren uzman isimler ile görüşme sağlamalısınız.

İmkan buldukça düzenli olarak devam edebilir ve haftada en az 3 kere uygulayabilirsiniz. Yoğun bir şekilde çalışıyorsanız ve aynı anda işinize de devam ediyorsanız Yoga mutlaka uygulamanız gerekenlerin arasında yer alıyor olacak.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
İkizler Nasıl oluşuyor? Tek Yumurta İkizi ve Çift Yumurta İkizi Farkları Nelerdir?

Hamile kaldığınızı öğrendiniz ve doktor kontrolüne gittiniz. Siz bir bebek beklerken o da ne doktorunuz sizlere iki bebek sahibi olacağınızın...

Kapat