Take a fresh look at your lifestyle.

Yeni doğan bebek su içer mi? Bebeğe ne zaman su verilir mi?

0

Yeni doğan bebeğe su verilir mi? Bundan 20 yıl öncesi doğan her bebeğe su verildiğine eminiz ama artık yapılan onca analizler ve araştırmalardan sonra yeni doğan bebeğine su vermek gerekmediği ortaya çıkarıldı. Eğer bebek anne sütü emiyorsa suya da gerek kalmayacak. Eğer bebeğiniz sadece mama içiyorsa o halde doktorunuz elbette su takviyesi yapmanızı öneriyor olacaktır.

Bebekler neden suya ihtiyaç duymazlar

Anne sütü emen bebekler neden suya ihtiyaç duymazlar.  Çünkü anne sütünün içinde bebeğin alabileceği kadar su vardır. Anne sütünün su yoğunluğu bebeğe yetmektedir. Bu sebeple ilk 6 ay anne sütü emen bebeğe su vermeniz onu sadece yoruyor olacak.

Eğer bebek mama emiyorsa bu durum elbette değişiyor olacak. Bazı mamalar için de su tüketimine gerek duyulmayabilir ama bunu yine de mutlaka doktorunuza danışarak karar vermelisiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”1187″]

Su yetisinin olmaması

Bebekler size daha fazla su içmek istemiyorum diyemezler. Sizin de bu durumu anlamanız oldukça zor olacak. Dolayısı ile gereksiz su vermeler bebeklerin su zehirlenmelerine neden olabilir. Sadece 6 aydan sonra artık bebeğe günde 40 cc olarak su içilmesini başlatabilirsiniz. Zamanla yani bebeğiniz 8. Ayına filan girdiğinde artık suyu kendi de gösterip talep etmeye başlıyor olacak. Bu dönem zarfında suyu biberona koyarak ortaya bir yere koyabilir ve onun görüp işaret etmesini sağlayabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Cevap bırakın