Take a fresh look at your lifestyle.

Yeni Doğan Bebek Mama Miktarı

Yeni Doğan Bebek Mama Miktarı

1

Yeni Doğan Bebek Mama Miktarı

Yeni doğan bebekler için anne sütü çok önemlidir. Ancak bazı durumlarda anne sütünün yetersiz olması nedeni ile mamalar tercih edilir. Bebeğin gelişimine bağlı olarak mama ya da anne sütünün yanında mama ile beslenmesi sağlanabilir. Tıp ki emzirme döneminde olduğu gibi biberonla beslenmede de anne ile bebek arasında kuvvetli bir bağ kurulur. Aile bireyleri de bebeğin biberonla beslenmesine katkı sağlayarak bebek ile arasındaki bağı güçlendirebilir.

Yeni Doğan Bebek Mama Miktarı

Bebeğiniz İçin Doğru Mama Seçtiğinizden Emin Olun

Hemen hemen bütün bebek mamaları anne sütüne en yakın olacak şekilde bebeğinizin yemek ihtiyacını karşılar. Doktorunuzun tavsiye ettiği bebek mamalarını tercih edin ve özellikle demir bakımından güçlü olan mamaları seçmeye dikkat edin. Yeni doğan bebek mamaları 3 değişik yöntem ile hazırlanır. Bunlar toz, beslemeye hazır ve sıvı konsantredir. Aileler yeni doğan bebek mama miktarı için mutlaka yazılı talimatları incelemelidir.

Yeni Doğan Bebeklerde Ne Kadar Mama Kullanılmalıdır?

Yeni doğan bebeklerin ilk olarak midesi az oranda gıda tutmasını sağlar. Genelde yeni doğan bebek mama miktarı 30 ya da 60 ml olarak ifade edilir. Bebek büyümeye başladıkça bu oranda değişiklik gösterir. Mesela yeni doğan bebek mama miktarı olarak 2 aylık oluncaya dek en fazla 710 ml ile 945 ml 24 saat içerisinde günde yaklaşık olarak 7-8 defa beslenebilir.

Yeni Doğan Bebek Mama Miktarı

Yeni Doğan Bebeklerin Beslenme Çizelgesi

  • Yeni doğan 30-60 ml 3-4 saat arayla
  • 1 aylık bebek 118 ml 4 saat arayla
  • 2 aylık bebek 118 ml 24 saatte 7-8 defa
  • 4 aylık bebek 118-178 ml 24 saatte 6 defa

Her bebek farklıdır ve beslemeleri de değişiklik gösterir. Gün içerisinde ya da günden güne mama alımları değişebilir. Yeni doğan bebek mama miktarı bu sebeple bazı durumlarda farklıdır. Aileler bebeklerini gözlemleyerek bu miktarı ayarlayabilir. Kesinlikle mama konusunda bebeğinizi zorlamayın ya da çok acıkıncaya kadar aç bırakmamaya özen gösterin. Bebeklerde kusma problemi çok yaşandığı için mamayı daha az miktarda daha sık verebilirsiniz. Bebek mamalarının arka tarafında yazan kullanma talimatlarını da mutlaka okuyun.

amatör porno izle

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
1 yorum
  1. aslı diyor

    Yeni doğan çocuklarda mama miktarını çok iyi ayarlamak gerekiyor. Doyma hissi olmadığı için siz ne kadar mama verirseniz bebeğiniz bunların hepsini bitirir. Bu da ileri de obezite gibi sorunlara sebep olabilir.

Cevap bırakın