Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Yeni Doğan Bebeğe Rezene Çayı Verilir mi?

Yeni Doğan Bebeğe Rezene Çayı Verilir mi?

0 639

Yeni Doğan Bebeğe Rezene Çayı Verilir mi?

Bitkisel çay olarak tercih edilen rezene çayı, birbirinden farklı özellikleri yer alır. Yeni doğan bebekler için kolik ilaç olarak anneler tarafından çok sık kullanılır. Genelde annelere anne sütü yanında rezene çayı vermeleri önerilir. Yeni doğan bebeklerde şişkinliği azaltabilen gazlara sahip olan rezene çayı bu sayede bebeklere fayda sağlar. Ancak yeni doğan bebeğe rezene çayı verilir mi? sorusu için öncelikle bu konuyu doktorunuz ile birlikte karar vermelisiniz. Sadece çay olarak bebeklerinize rezene çayı verebilirsiniz ve asla 1 aylıktan daha küçük olan bebeklere rezene çayı verilmemelidir.

Yeni Doğan Bebeğe Rezene Çayı Verilir mi

Anneler yeni doğan bebeğe rezene çayı verilir mi? sorusunu sık sorarlar. Gaz problemi olan bebekler için rezene çayı kullanımı uygundur. Şişkinlik, bebekleri olduğundan daha fazla rahatsız eder ve devamlı olarak ağlamalarına neden olur. Bu gibi durumla karşı karşıya kalan aileler için rezene çayı bir alternatiftir. Bebeklere belirtilen ölçülerde rezene çayı verilirse herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak doktorunuzun talimatlarına mutlaka uymalısınız. Çok fazla rezene çayı alımı bebeklerde yan etkiye sebep olabilir.

Kolik, bebeklerde çok rahatsızlık verici problemlerin başında gelir. Yeni doğan bebeklerin karnına sıkışan yoğun gaz oranı ağrılara sebep olur. Bu da bebeğin huzursuz ve sürekli ağlamalarına neden olmaktadır.

Yeni Doğan Bebeğe Rezene Çayı Verilir mi

Rezene Çayının Faydaları Nelerdir?

Sindirim bozukluklarına iyi geldiği bilinen rezene çayı özellikle bebeklerde kullanımı oldukça yaygın olarak bilinir. Doktor tarafından belirtildiği şekilde yeni doğan bebeklere verilebilir. Solunum rahatsızlığı bulunan bebeklerde de rezene çayı tavsiye edilir. Öksürük, bronşit ya da astım gibi hastalıklar üzerinde olumlu etkileri bulunur. Solunum rahatsızlığı çeken bebeklerin rezene çayı tüketmeleri bu rahatsızlıkların ortadan kalkmasında yardımcı yöntemdir.

Yeni doğan bebekler hızla büyüme gösterdiğinde çok fazla beslenme ihtiyacı duyarlar. Rezene çayının antioksidan özelliği sayesinde bu bitki ile hazırlanan çaylar bebekler üzerinde etkilidir.

Rezene bitkisinin çok fazla olumlu etkileri olması nedeni ile bebeklerde göz enfeksiyonları üzerinde de etki oluşturur. Gözlerde meydana gelen çapak, enfeksiyon gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Yeni doğan bebeğe rezene çayı verilir mi? sorusu bu şekilde yanıt bulmuş da olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Bebek Bakım Çantası
Bebek Bakım Çantası

Bebek Bakım Çantası Yeni doğan bebekler için birçok kullanılacak ürün bulunur. Bunların hepsi aile tarafından karşılanır. Tüm anne babalar için...

Kapat