Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Yaz ayında hamile olanlar dikkat

0 538

Hamilelik oldukça zorlu bir süreç ama özellikle yaz ayı bu sürecin biraz daha yoğu olmasına neden oluyor. İlk aylarınızın yaz ayına gelmesi pek sorun yaratmayabilir ama özellikle son aylarınızda yaz ayı içerisinde iseniz ağırlaşan bedeniniz ve siz sıcaklar ile pek iyi anlaşamıyor olabilirsiniz. Peki yaz ayında hamileler nelere dikkat etmeli bir bakalım.

Bol su

Sıcak havalarda içtiğiniz suyu elbette arttırmalısınız ama bu gebelik dönemi olunca çok daha fazla önem kazanıyor. Dolayısı ile hem kendi gereksinimleriniz için hem de bebeğinizin gereksinimleri için bol su içmeyi ihmal etmeyiniz. Sürekli yanınızda bir şişe su taşıyarak ve su içme hatırlatma programları indirerek düzenli olarak su tüketebilirsiniz.

Dinlenme

Yaz ayında özellikle öğlenleri dışarıya çıkmaktan kaşınınız. Ağırlaşan bedeninizi sizi zorluyor olacak. Ani tansiyon düşmesi durumları yaşayabilirsiniz. Bu sebeple özellikle öğlenleri evinizde bolca dinlenerek bu süreci geçirebilirsiniz.

Klimadan uzak durunuz

Sıcaklar sizi bunaltmış olabilir ama serinlemek adına her yolda mubah değil elbette. Evinizde klima varsa mümkünse açmamayı açsanız da en düşük ayarı ve direk size vurmamasını sağlayarak açabilirsiniz. Klimaya uzun süre maruz kalmak hasta olmanıza büyük davetiye çıkarıyor olacaktır. Özellikle bu dönemde kendinizi çok daha fazla koruma altına almalısınız.

Beslenme

Yaz ayında hamileler beslenmelerine de dikkat etmelidir. Daha çok hafif yiyecekleri tüketiniz. Ara öğünlerinizde meyve tercih edebilirsiniz. Akşam yemeklerinizi ise çok geç yememeye dikkat ediniz.

Duş

Yaz ayında hamilelik sıcaklar ile fazlası ile boğuşmanıza neden olacaktır. Bu sebeple sıcakladıkça ılık bir duş alabilirsiniz. Çok soğuk su ile almamaya dikkat ediniz. Fark etmeksizin üşütebilir ve hastaya davetiye çıkabilirsiniz. Bu sebeple ılık su her zaman daha doğru olacaktır.

Yolculuk

Özellikle yaz ayı hamileler mutlaka yolcuktan uzak durmalıdır. Normal bir zamanda bile yolculuğun özellikle uzun yolculuğun ne kadar zorlu olduğunu hatırlayın. Buna bir de yaz ayı ve bir de hamilelik ekleyince sonucun ne olacağını söylemeye bile gerek duymuyoruz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Hormonlu Spiral Nedir?

Kadın doğum kontrolleri arasında en çok kullanılan ve kadının rahat ettiği yöntemlerden biri Spiral yöntemidir. Daha öne bunu çok duymuş...

Kapat