Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Yapabileceğiniz Cinsiyet Belirleme Testleri

3 1.187

Yüzük ile gebelik testi

Yüzük ile gebelik cinsiyet testini mutlaka duymuş olmalısınız. Bu da en çok yapılanlardan biri çünkü. Yapılan ise yine çok basit. Evlilik yüzüğünüzü bir ipe bağlayın ve karnınızı açarak üzerinde yavaşta döndürmeye başlayın.

Yüzük daire olarak dönerse kız, öne arkaya doğru ilerlerse ise erkek olduğu kabul ediliyor. Durun durun elbette gerçeklik payı vardır diyemeyiz ama böylesine bir eğlencenin kime ne zararı olabilir ki? Sonuçta gülün eğlenin hamilelik bunu istiyor öyle değil mi?

[ilgiliicerik icerik_id=”1400″]

Karbonat ile cinsiyet testi

Yine bir bardağa biraz idrarınızı yapınız. Üzerine ise bir kaşık karbonat koyunuz. Bu idrarı bir başka bardağa doldurmaya başlayınız. Bu ırada eğer idrar köpürmeye başlarsa erkek olacak eğer hiçbir köpürme olmaz ise de kız olacak diye tahminler yapılır. Hatta bunun aynısını hamile kalıp kalmadığınızda da deneyerek öğrenebilirsiniz. Yani aynı test iki ayrı durum sonucunu veriyor. Bahsettiğimiz gibi bunlar sadece işin şakası ve eğlenme kısımları.

Anahtar ile cinsiyet belirleme

Anahtar ile cinsiyet belirleme oldukça komik geldi değil mi? Skiler demiş ki bir hamile kadının eline anahtar verin. Eğer anahtarı uç kısımdan tutuyorsa kız, yuvarlak yani baş kısmında tutuyorsa da erkek çocuğa hamiledir.

Tatlı mı ekşi mi?

En çok bilinenlerden bir diğeri ise ne aşerdiğiniz oluyor.  Halk arasında ye ekşiyi doğur Ayşe’yi, ye tatlıyı doğur Hakkı’yı diye bir deyim var. Ekşi yenilince kız olacağı, tatlı yenilince de erkek olacağı düşünülüyor. Bu aslında çok daha yakın bir tahmin diyebiliriz. Birçok kıza gebe kadının canının hep ekşi istediğinden dem vuruyor. Hatta gece yarısı aşermeleri bile buna uygun oluyor diyebiliriz.

Elbette yine en güzeli ve en doğrusu yaklaşık 3 ay beklemeniz ve çocuğunuzun cinsiyetini doktorunuz ile öğrenmeniz olacaktır. İlk günler biraz yanılma olduğu için doktorlar genellikle 4.ayın sonuna kadar da bekleyebiliyorlar. Hatta son 7. Ayda bile cinsiyet tahmininde yanlışlık olduğu öğrenilebiliyor. Yani tıp bile bu kadar yanılıyorken siz birkaç halk arası deneyimlere ne kadar inanabilirsiniz ki?

 

Google’da İçerik : Yapabileceğiniz Cinsiyet Belirleme Testleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin
3 Yorumlar
  1. Çocuk Gelişiminde En İyi Bilgi Portalı |

    […] uzun yıllardır bu alanda hizmet veren bebekodam.net adresine güvenebilecekleri söylenebilir. Cinsiyet belirleme testi gibi farklı hamilelik dönemi testleri ile site ziyaretçilerini memnun etmeyi […]

  2. Hamilelik Döneminde En İyi Bilgi Kaynağı – Güncel Teknoloji Blogu

    […] karnındaki bebeklerde cinsiyet belirleme testi yaptırmak isteyenlerin tercihi olan bebekodam.net adresi böylelikle anne ve babaların en […]

  3. Bebek Gelişiminde Doğru Bilgi Kaynağı – Her Telden Paylaşımlar

    […] deneyebilmektedir. Ancak söz konusu tüm yöntemler içerisinde gerçekten işe yarayan bir cinsiyet belirleme testi denemek isteyenlere hiç düşünmeden bebekodam.net adresini ziyaret edebilecekleri […]

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Çocuklara Tuvalet Alışkanlığı Nasıl Verilir? Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Çocuklar için en ideal tuvalete alışkanlığı kazandırma yaşı 2 ile 2.5 yaş olarak belirtilmektedir. Bu elbette bazen biraz öne ya...

Kapat