Anne ve Bebek İçin Herşey

Tatil Dönüşü Okula Adaptasyon

0 37

Yaz tatili bitti, yine okul zamanı! Çocuğunuz muhtemelen heyecanlı hissediyor, belki de yaz tatili bittiği için biraz üzgün. Yeni çocuklar, yeni arkadaşlar ve hatta belki de yeni bir okuldan dolayı bazı çocuklar okulun ilk gününde gergin ya da endişeli hissederler. Neyse ki bu yeni endişeler, yalnızca bir süreliğine görülür.

Okulun İlk Günü

Okulun ilk gününde öğretmenlerin çoğu, öğrencilerine kendilerini tanıtarak o yıl yapacaklarını konuşarak giriş yaparlar. Bazı öğretmenler, sınıfın geri kalanıyla ilgili kendileri hakkında bir şeyler söylemelerini ister. Bir öğretmen, ilk gün sınıfta konuşma yaparken, genellikle sınıf kurallarından bahsederler, böylece öğrenciler de neye izin verilip verilmediğini öğrenirler.

Çocuğunuz, okulun ilk günlerinde sınıfında çok fazla çocuk ile tanışabilir. Ama okulun ilk günü, yeni bir arkadaş edinmek için harika bir gündür. Çocuğunuzun ilk hamleyi yapan taraf olmasını sağlayın. Bu, yaptıklarına sevinmesini sağlayacak ve yeni arkadaşlar edinmiş olacak!

Tatil Dönüşü Okula Adaptasyon Sürecinde Çocuklar

Uzun bir süredir görmediği arkadaşlarını görmek, okulun ilk gününü iyi bir hale getirebilir. Ayrıca, sevdiği bir kıyafeti giydirerek ya da yeni bir ayakkabı ile, okulun ilk gününde kendini özel hissetmesini sağlayabilirsiniz. Bazı okullar, okulun ilk günü geldiğinde ihtiyaçlar listesini dağıtır. Böylece, okul çıkışı çocuğunuz ile birlikte kırtasiyenin yolunu tutmanız gerekebilir. Okulun ilk günü, çocuğunuzun okula gitmesi için ilk fırsatıdır. Bu bir günde öğrenecek çok şeyi var. Onun birkaç not almasına yardımcı olarak işini kolaylaştırabilirsiniz.

Kötü Bir Başlangıç Mı Oldu?

Ya okulun ilk gününden nefret ederse? Öğretmenler, kendilerine biraz zaman ayırmalarını önerir. Çocuğunuzun bina çevresinde dolaşmasını sağlayarak ve yeni rutine alıştırarak, daha iyi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Endişeleri ortadan kalkmadıysa; sınıf öğretmeni ya da rehber öğretmeni ile konuşabilirsiniz. Okulun kötü geçen bir ilk gününden sonra, geri kalan okul yılını güzelleştirmek için birkaç ipucu:

  • Yeterli uyku almasını sağlayın,
  • Sağlıklı bir kahvaltı hazırlayın,
  • Ödevlerini zamanında yapmak gibi iyi bir çalışma alışkanlığı kazandırın,
  • Ödevleri konusunda ona zaman ayırın,
  • Bir şeyi anlamadığında, öğretmenine sormasını söyleyin

Okulun ilk günü, çocukların okula adaptasyon sürecinde önemli bir gündür. Ancak kötü bir başlangıç, tüm yılın kötü geçeceğini göstermez. Her zaman yanında olduğunuzu hissettirin ve kötü şeylerin zaman içinde düzeleceğini belirtin.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

Devamını oku:
3 Aylık Bebek Bakımı Ve Beslenmesi

Kapat