Take a fresh look at your lifestyle.

Taşıyıcı Annelik Günah mı?

Taşıyıcı Annelik Günah mı?

0

Taşıyıcı Annelik Günah mı?

Doğal yoldan anne ve baba olmak için yine doğal yoldan veya tüp bebek gibi çeşitli yollar aracılığı ile hamile kalınması gerekir. Bu yollar dışında hamile kalınması veya bebek sahibi olunması hakkında bir takım soru işaretler doğar. Taşıyıcı annelik yolu da en çok merak edilenler arasında gelir. Anne ve babanın doğal yollar ile oluşumdan sonra annenin bebeği taşıyamamasından kaynaklanan hastalıklar taşıyıcı anne durumunu ortaya çıkarmıştır.

Taşıyıcı anneliğin hukuksal ve tıbbi açıdan olduğu kadar dini açıdan da bir takım hususları bulunur. Bunları bilerek bu yolu seçmek taşıyıcı annelik günah mı sorusunun cevabını anlamak önemlidir.

Taşıyıcı Annelik Günah mı?

Taşıyıcı Annelik Nedir?

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftin doğal yollar sonucunda anne ve baba olması doğal süreç içerisinde beklenen durumdur. Bazen bazı rahatsızlıklar nedeniyle bunun sağlanması zor bir hal alabilir. Böyle olduğunda tüp bebek bir seçenek iken bazı hallerde annenin bebeği taşıyacak sağlık durumunun olmaması taşıyıcı annelik kavramının doğmasına neden olmuştur.

Taşıyıcı anne, sperm ve yumurta alınarak döllenen yumurtanın farklı bir kadın tarafından 9 aylık süreci tamamlaması olarak özetlenebilir. Bu kavramın ortaya çıkması da beraberinde taşıyıcı annelik günah mı sorusunun doğmasına da zemin hazırlamıştır.

Taşıyıcı Anneliğe İslam Nasıl Bakar?

Diyanet işleri tarafından taşıyıcı annelik ile alakalı olarak yapılan açıklamalarda bebeğin oluşumundan hareket edildiği görülür. Çocuğun doğal yolla oluşması, kocanın sperminin annenin rahmine ulaştırılması, tüp bebek uygulaması olarak adlandırılan yolların dinen caiz sayılan yollar oldukları belirtilir.

Sperm, yumurta ve karı koca kavramlarından hareket edildiğinde bu unsurlardan karı-koca olan açısından değişim söz konusu olduğu için caiz sınırlar içinde yer almadığı açıklanmıştır. Taşıyıcı annelik günah mı sorusunun cevabının caiz olmadığı yönünde yorum bulunur.

Taşıyıcı Annelik Günah mı?

İslam Neden Sakıncalı Görür?

Yapılan açıklamalar ve farklı alimlerden gelen yorumlar neticesinde ortaya çıkan çeşitli sakıncalı hallerin olduğu yönündedir. İslam dininin meşru saydığı şekilde meydana gelmeyen çocuk ve annelik kavramı caiz kabul edilmez. Ayrıca karı-koca ve taşıyıcı anne arasında ileride sakıncalı ilişkiler doğabileceği de düşünüldüğünden onaylanmaz.

www.ruz4.com

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Cevap bırakın