Take a fresh look at your lifestyle.

Spinal doğum nasıldır? Spinal yapanlar ne diyor?

0

Spinal doğum yani halk arasında prenses doğum olarak da biliniyor. Acı çekmeden ve bayıltılmadan yani, doğum anında belden aşağınızı uyuşturarak o ana hakim olabiliyorsunuz. Bebeğiniz anne karnından ilk çıktığı gibi görebiliyor ve hatta fotoğraf bile çekebiliyorsunuz. Spinal artık sezeryan ameliyatlarında ilk tercih edilen yöntem oluyor. Hem daha sağlıklı hem de bire bir duyguları o anda yaşıyor olmak apayrı bir heyecan veriyor.

Spinal doğum nedir? ilk olarak buna bakalım ne dersiniz? Spinal belden uyuşturma adı verilen bir anestezi uygulamasıdır. Uygulama yapıldıktan sonra dakikalar içerisinde artık bir şey hissetmez olursunuz. Siz hala bir şey yapılmıyor sanırken birden bebeğinizin yanına geldiğine tanık olursunuz. İşte bu denli konforlu bir doğum diyebiliriz.

Spinal sonrası ayak uyuşması ise ortalama bir saat sonra yok olmaya başlar. Birkaç saat sonra artık uyuşma geçecektir. Spinal felç bırakır ya da Spinal bel ağrısı yapar gibi yalan hurafelere elbette inanmayın. Bugün bütün dünya ameliyatların çoğunda belden uyuşturmayı tercih ediyor.

Spinal yapanların yorumları ise oldukça tatmin edici. Elbette pişman olanlarda vardır ama bunlar oldukça azınlıkta diyebiliriz. İlk bebeğinizi spinal ile doğum yapanların çoğu ikinci bebeğini de spinal olarak dünyaya getiriyor. Demek ki korkulacak ya da kaçılacak bir durumu yok.

Spinal mi genel anestezi mi kararsız kalıyorum diyorsanız biraz doktorunuza kulak verebilirsiniz. Hatta şimdiden karar vermenize bile gerek yok. Doğum günü bu kararınızı o anda verebilirsiniz. Sonrasında ise belden uyuşturma yorumlarına sizler de kendi deneyimlerimizi katarsınız kim bilir.

Özellikle spinal doğum sonrasında da kolaylık saplıyor olacak. Bebeğinizi hemen emzirebilecek ve gelen misafirlerinizi hemen görebileceksiniz. Ayrıca unutulmaz bir doğum tecrübesi yapamayacak ve yanınıza güzel duygular kalacaktır.

Elbette buna kendinizi hazır hissetmeniz çok önemli. Eğer bu durum karşısında aşırı heyecan yapacağınıza inanıyor ve çok kararsız kalıyorsanız yine doktorunuz ile konuşarak genel anestezi altında doğum yapmak istediğinizi de söyleyebilirsiniz. Kısaca hemen kısa bir zamana sığdırmadan kararınızı uzun vadeye yayabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Cevap bırakın