Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Mutlu çocuk yetiştirmenin incelikleri

0 510

Mutlu çocuk yetiştirmenin sırları aslında çok basit. Sadece tutarlılık ve devamlılık isteyen bir süreç. Öncelikle şunu unutmayın ki mutlu çocuk için gerekli olan ilk şart mutlu bir annedir. Yani ilk sıraya kendinizi sonrasında ise çocuğunuzu yazmalısınız. İşin bu kısmını irdeledikten sonra şimdi bakalım mutlu çocuk yetiştirmenin altın kuralları nelermiş

Sevgiyi gösterme

Sevmek yetmez. Ona onu ne kadar sevdiğinizi hissettirmeniz de gerekiyor. Erenköy escortlar Ona koşulsuz sevgiyi vermelisiniz. Sevgiyi bir alışveriş gibi değil, bir şeyleri tehdit ederek değil kişiyi olduğu gibi sevmek ilk öğreteceğiniz davranış olmalıdır. Sevgi asla istekler üzerine kurulmamalıdır.

Ona sorumluluk verin

Ona ufak ve yapmaktan keyif aldığı sorumluluklar verin. Örneğin merdivenlerden çıkmak istiyor ama düşer diye korkuyor musunuz? Onun yanında olarak bu imkanı ona verin. Başardıkça ne kadar mutlu olduğunu göreceksiniz.

Mutluluk saygıdan geçer

Saygılı insanlar daha çok mutluluğu yakalama şansını elde eder. Ona hem kendi haklarını hem de başkasının haklarını öğretmelisiniz. Sizin ona yaklaşımınız en doğru örnek olacaktır. O bir çocuk olsa da ona saygı duymaktan asla vazgeçmeyiniz.

Kıyaslamadan kaçınız

Şu yapabiliyor ama sen yapamıyorsun. O gitti sen neden gitmedin. Onun başarısı daha mutlu edici. Bu gibi laflar ne kadar itici değil mi? Siz bunları ona söyleyerek aslında feyz alacağı düşünüyorsunuz ama onun sadece kendini yetersiz hissetmesine ve dolayısı ile mutsuz olmasına olanak sağlıyorsunuz o kadar.

Hayır demeyi öğretin

Çocuğunuzun hayat boyu kendini koruyabilmesi için, istemediği şeyleri yapmaması adına Hard sex izle kendini tam ifade edebilmesi için ona hayır kelimesini öğretmelisiniz.

Sorgulamasına fırsat verin

Ona her sorduğunu geçiştirecek yanıtlar ile değil, onun yaşına uygun şekilde cevaplamaya gayret ediniz. Sorgulayan ve öğrenmeye çalışan çocuk her zaman mutluluğu elleri ile arayıp bulmayı da öğrenir.

Tutarlı olun

Ona verdiğiniz ödül için de, uyarılar için de tutarlı olmayı öğrenin. Bir verdiğiniz izni bir daha vermiyorsanız ya da bir verdiğiniz uyarıyı bir daha vermiyorsanız çocuğunuzun ne konuda ne yapması gerektiğini bilmemesine neden oluyorsunuz. Dolayısı ile tutarlı olmanız onun daha dengeli bir hayatının olmasına olanak sağlıyor olacak.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Boşanacağınızı çocuğunuza nasıl anlatmalı?

Boşanma hem anne ve baba için bir travma hem de çocuk için büyük bir travmadır. Hatta sizler çok daha kolay...

Kapat