Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Menopoz Sonrası Hamile Kalınır Mı?

0 620

Menopoz dönemi kadınlar için her anlamda oldukça zor bir süreçtir. Hem fizyolojik etkiler hem de duygusal olarak büyük bir yıkım oluşturan menopoz döneminde hamile kalınır mı? Ya da menopoz sonrasında hamile kalınabilir mi? bir inceleyim.

Öncelikle menopoz nedir buna bir bakalım. Menopoz dönemi artık kadının yumurtalıklarının işlevselliğini yitirmesi olarak adlandırılır. Menopoza giriş ile artık kadın doğurganlık özelliğini kaybeder ve regl olması yok olur.

Peki henüz doğum yapmamış ya da yapmış bir kadın menopoz sonrası hamile kalabilir mi? Menopoz sonrasında normal yollar ile hamile kalmak neredeyse imkansız bir durum diyebiliriz. Bu gibi urumda önceden önlem almış iseniz rahatlıkla anne olabilirsiniz. Peki nedir bu erken dönem önlemi ona bir bakalım.

Özellikle geç evlenecek olan kadınlar ya da henüz çocuk istemeyen kadınlar yumurtalıklarını dondurarak ileride menopoza girseler dahi tip bebek yöntemi ile dondurulan yumurta döllenip hamile kalması sağlanılabilir.

Yumurta dondurma uygulamaları evli çiftlerde embriyonların dondurulması ile, bekar olan kadınlarında yumurtalıklarının dondurulması ile yapılabilir. Herhangi bir sorun olmadan, normal düzeyde giden bir hamilelik sürecine sahip olabiliyorsunuz.

Yumurta dondurma nasıl yapılıyor?

Kadınının yumurtalığını dondurmak eksi 196 derece ile oluyor. Yapılan dondurma işlemi 5 yıl boyunca saklanılıyor. Sonrasında ise kadın dilerse bu saklama süreci uzayabilir. Fakat yumurtalık dondurma işlemi dilenirse daha uzun bir süreye de yayılabilir.

Merak edilen bir diğer durum ise kadın yumurtalığının dondurulması yani saklanmasının fiyatı ne kadardır? Bu ücret öyle ufak tefek bir ücretten ibaret değil elbette. Yıllık olarak ödeyeceğiniz kiralar hiç de az değil ama ileride yaşınızdan dolayı anne olmak için geç kaldıysanız hiç değilse pişmanlık yaşamaz ve dondurmuş olduğunuz yumurtalıklarınız ile hamile kalmayı deneyebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Çocuklarda Yaz İshali Nedir? Neler Yapılmalı?

Bulaşıcı hastalıklardan biri olan yaz ishali oldukça tehlikeli ve dikkatli olunması gerekilen bir çocuk hastalığıdır. Çocuk ve bebeklerin çok fazla...

Kapat