Anne ve Bebek İçin Herşey

Meme ucu olmayan ya da küçük olan kadınlar nasıl emzirebilir?

0 296

Emzirmek dünyanın en güzel duygusu. Bazı durumlarda maalesef anne bebeğini hiç emziremiyor ya da emzirmekte güçlük çekiyor. Güçlük çekilen nedenlerden biri de anne memesinin başının olmaması ya da çok küçük olması oluyor. Genetik olarak her kadın aynı değil elbette. Bazı emme uçları yeterli büyüklüğe sahipken bazı meme başı ise oldukça küçük ya da içe dönük olabiliyor. Peki göğüs ucu olmayan kadın bebeğini nasıl emzirebilir?

Meme ucu küçük olan ya da olmayan kadınlarda elbette bebeğini emzirmeye devam etmelidir. Bunun için birkaç öneri sunuyor olacağız.

Göğüs ucu çıkarıcı aparatlar

Göğüs gücü çıkarıcı aparatlar sayesinde bebek meme ucuna daha rahat ulaşabilir. Bu aparatlar memeden sütün dışarı çıkmasını sağlayacak ve hatta zamanla meme ucunu uyarı yaptıkça daha dışa dönük bir meme ucu da ortaya çıkabilecektir. Sonuç olarak meme ucunuz eğer içe dönükse eczanelerde satılan ya da medikal yerlerde satılan meme ucu çıkarıcı aparatları

Germe egzersizleri

Meme başınızı parmaklarınızın arasına alıp dışarı doğru çekerek masajlar yağınız. Sizler bu uygulamayı günde birkaç tekrarlayarak meme ucunuzu dışarı çıkarabilirsiniz.

Önemli bilgi

Bu dediğimiz egzersizleri asla hamile iken yapmamak gerekiyor. Hamile iken memenin ucunun uyarılması erken doğuma neden olabilir. Meme ucu uyarılması ile ortaya çıkan oksitoksin hormonu rahmin kasılmasına neden olabiliyor. Bu sebeple de doğum sonrasında ya da doğuma gitmeden bir iki gün önce egzersizler başlayabilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

Önceki yazıyı okuyun:
Hamile kalmayı engelleyen ve bilinmeyen hastalıklar

Hamile kalmayı engelleyen aslında birçok irili ufaklı nedenler olabilir. Birçok neden günümüz hayatında çok sık yaşanırken bazı durumlarda nadir olarak...

Kapat