Anne ve Bebek İçin Herşey

Mama Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

0 25

Mama sandalyesi, anne ve babalar için hayat kurtaran sandalyedir. Bebeklerinin hem sağlıklı hem de ergonomik olan sandalyelerde oturmasını isteyen aileler, ince eleyip sık dokumalı ve bebeklerine en uygun olan sandalyeyi almalıdır. Mama sandalyelerini iki ana başlık altında incelemek gerekir ise ayaklı olanlar ve tabure gibi olanlar olarak sınıflandırabiliriz.

Yapıldığı Ürün

Mama sandalyeleri yapıları gereği pek çok farklı üründen üretilebilmektedir. Alırken dikkat etmeniz gereken en önemli özellik hangi üründen yapıldığının farkında olmanızdır. Sağlıksız ürünler uzun vadede çocuğunuzun sağlığını etkileyebilir bunu unutmayın. Daha organik ürünleri tercih etmeniz bebeğinizin sağlığını korumanıza yardımcı olur. Bebekler etrafı tanıma döneminde olduğu için bulduğu her ürünü ağzına götürme eğilimindedirler. Plastik ağzına götürmemesi gereken ürünlerin başında gelmektedir.

Konfor

Bebekler sevdikleri ve rahat ettikleri ürünleri kullanmayı bilinçsiz olarak seçer. Siz de bebeğinizi yerleştirdiğiniz hangi sandalye içinde rahat ettiğine dikkat edin. Mama sandalyesi seçerken bebeğinizin konforunu da düşünmelisiniz. Rahat oturulmayan bir yerde siz bile zor yemek yerken bebeğiniz nasıl yesin, bunu göz ardı etmemelisiniz.

Mama sandalyesi ile uyumlu satılan birkaç farklı kılıf hem bebeğiniz hem sizin için hayatı kolaylaştıracaktır. Bebeğiniz kustuğunda mama sandalyesinin kılıfının yıkanmasını ve daha sonra kurumasını beklemek çok uzun sürecektir bu gibi durumlar için yedekte tutulan bir kılıf işinizi kolaylaştıracak ve bebeğinizin yemek yemesine devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Hangi Mama Sandalyesi Doğru Seçim Olacaktır?

Eğer eviniz küçük ve büyük bir mama sandalyesine yeriniz yok ise, bebekler için özel üretim olan, sandalyeye geçebilen kumaş mama sandalyesi tercih edebilirsiniz. Hem nereye giderseniz sizinle gelebilecek küçüklükte bir mama sandalyesi kim tarafından sevilmez ki? Evi küçük olanlara bir diğer öneri ise oturak şeklinde olan sandalyeler. Bu mama sandalyesi ayaklı mama sandalyelerine göre daha küçük, bez olana göre daha büyük, yani ortanca konumundadır. Vakumlu ayaklara sahip olan sandalye, istediğiniz zemine yapışabilir ve aynı zamanda banyo oturağı olarak da kullanılabilir.

Evinizde düz bir zemine sabitlemek yeterlidir. En hareketli, yerinde duramayan bebekler için bile idealdir. Ayaklı olan sandalyelere geldiğimizde ise tekerlekli ve sabit olanlar diye ikiye ayırmak mümkündür. Eğer bebeğinizin sandalyesini evin içinde bebeğiniz içindeyse hareket ettirmek istiyorsanız, tekerlekliler sizin için daha uygun olacaktır.

Yerden yüksekliğini dilediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz ayaklı mama sandalyesi hem sizin hem de bebeğinizin hayatını kolaylaştıracaktır. Yemek masasına yanaştırıp, ailenin bir ferdi olduğunu hissettirmek isteyen aileler için bu mama sandalyeleri en uygun olanlarıdır.

Saklama Alanı

Mama sandalyelerinin asıl amacı bebeğinizin yemek yerken sizlere eşlik etmesi ve vücudunun oturma pozisyonuna alışmasını sağlamaktır. Fakat yine de ekstra saklama alanı olan mama sandalyesi gerçekten çok daha iyidir. Yedek önlük, çatal, kaşık, biberon koyabileceğiniz alanlarının olduğu mama sandalyeleri sizi yemek sofranızdan kalkmaktan alıkoyar, keyfinize devam etmenizi sağlar.

Oyuncaklı Sandalyeler ve Çıkarılabilir Panel

Bazı mama sandalyeleri yemek yeme alanının hemen önünde sabit oyuncak bulundurur. Bu da bebeğinizi oyuncak ile oyalarken yemek yemesini sağlama işine yarar. Bebeğiniz eğer oyun oynamayı seviyor ve mutluluk duyuyor ise mama sandalyesini oyuncaklı seçerek kendi yükünüzü biraz hafifletebilirsiniz.

Bebeklerin yemek yediğin kısımların çıkabildiği panelli mama sandalyeleri, hem bebeğinize hem de size kolaylık sağlayacaktır. Temizlemek istediğiniz zaman çıkartılabilir panelli sandalyeler sayesinde, bebeğinizin yemeğini sağlıklı ve temiz bir şekilde yediğinden emin olabilirsiniz. Temizlik, bebeğiniz büyürken sizin en ihtiyaç duyacağınız şey olacaktır. Bu yüzden temizlenebilir kılıfa, yıkanabilir kılıfa ve çıkabilir ön panele sahip sandalyeler daha kullanışlı olduğu gibi sizin hayat kalitenizi de yükseltecek birer yardımcı olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.