Anne ve Bebek İçin Herşey

Kimyasal gebelik nedir?

0 222

Kimyasal gebelik yapılana analizlere göre en sık yaşanılan durumlardan biridir. Aslında ortada bir gebelik durumu yoktur ama kişi adet olmasını gecikmesi ile bu hisse kapılabilir. Yapılan testler de pozitif gösterse de aslında çok kısa bir sonra âdet kanaması meydana gelecek ve gebelik başlamadan sona ermiş olacaktır.

Gebelik olarak tıp alanında kabul edilmesi için bebeğin kalp atışının duyulması gerekiyor. Kimyasal gebelik zaten bu duruma gelmeden önce ki süreci oluşturuyor. Bu sebeple doktorlar her zaman uyarıyor. Adet tarihiniz geçtikten hemen sonra test yapmaktan kaçınınız. Hormon dengeleriniz sizleri yanıltabilir. En az bir hafta 10 gün kadar beklemeli ve sonrasında test yapmalısınız.

Kimyasal gebelik adet tarihinden ortalama 10 gün sonra yok olacaktır. Kadın nasılsa adet olmuyorum diye kendini gebe sanabilir ve hatta belirtiler başlayabilir. Ama temel sorun daha gebeliğin çok çok başlangıcı olan bu durumun devam etmeyişi ve düşüğe bile ihtiyaç duyulmadan geceliğin sona ermesidir.

Yapılan analizlerde birçok kadın sık sık bu durumu yaşıyor. Bazı zamanlarda adet tarihinizin geciktiğini ve sonrasında da kanamanın biraz parçalı olduğunu söylersiniz. İşte bu durum bir kimyasal gebelik olabilir. Kimyasal gebelik kadınların ruhsal çöküntüsüne katkı yapan bir durumdur. Kadınlar kendini hamile olmaya hemen alıştırır ve çok kısa süre içinde aldıkları bu yıkıcı sonuç onların mutsuz olmalarına neden olur ki oldukça haklıdırlar. Bir de ona buna hamile olduğunuzu söylediyseniz sürecin çok daha zor olduğunu bilirsiniz. Bu sebeple bebeğinizin en azından kalp sesini duymadan bir yakınınız ile hamilelik sürecini paylaşmayın deriz. Hatta en güzel 3 aylık bir süreci beklemek ve düşük tehlikesi iyice azaldıktan sonra açıklamak olacaktır.

Sürekli doktor kontrolünde biriyseniz zaten doktorunuz sizlere ayrıntılı bilgiyi veriyor olacak. Adet olmama durumu her zaman gebeliğe yorulmamalıdır. Bu sebeple olası bir durumda kontrol olarak doktorunuzdan en doğru bilgileri alabilirsiniz. Gebelik beklerden adet olmanız ise sizi asla üzmesin. İnşallah en doğru zaman geldiğinde bebeğiniz kucağınızda olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

Önceki yazıyı okuyun:
En tehlikeli oyuncaklar! Dikkat

Çocuklarınıza sık sık oyuncak alıyorsunuz. Peki hep şirin görünen oyuncaklar gerçekten göründüğü kadar masum mu? En tehlikeli oyuncakları sizler için...

Kapat