Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Her Gün Tüm Aileyi Bir Araya Getirecek Öneriler

0 501

Ebeveynlerin yoğun iş hayatı temposu ve öğrencilerin yoğun okul hayatı arasında, günümüz aileleri her zamankinden daha yoğun. Eminim sizinki de farklı değil. Aşırı yoğun bir hayatın içerisinde aileler, artık birlikte kaliteli zaman geçiremiyor. Birbirinize bağlı kalmak için, ailece yapabileceğiniz bu aktiviteleri deneyin!

Şefkat Gösterin

6 yaşında da 16 yaşında da; her çocuğun sevgiye ihtiyacı vardır. Ailelerin birbirlerine bağlı kalmak için yapabilecekleri en önemli şeylerden biri, birbirlerine karşı sevgi göstermektir. Sarılmalar, öpücükler; çocuğunuz ve sizin üzerinizde düşündüğünüzden daha etkili olabilir.

Teşekkür Edin

Yılda kaç kez çocuğunuza teşekkür ediyorsunuz? Ailenizdeki herkesin, her gün neyden memnun olduğunu söylemesini sağlayın. Sabahları ya da yatmadan önce, bir aile olarak toplanmak için zaman ayırın. Bu, çocuklarınıza minnettar olduğunuzu göstermenin iyi bir yoludur.

Birlikte Gülün

Köpeğiniz az önce katladığınız çamaşır yığının arasında kendine bir yatak mı yaptı? Akşam yemeğinin 10 dakika içinde hazır olması gerekiyor ancak et hala çözülmemiş mi? Karmaşık yaşamınızı bir sitcom dizisinden ayıran tek şey, gülmektir. Ailenizle her gün gülerek stres atın. Gıdıklayarak başlayın, nedensiz gülün. Araştırmalar, birlikte gülmenin bu konuda en iyi ilaç olduğunu gösteriyor. Ayrıca, dünyada en sevdiğiniz insanların gülüşünü duymak istemez misiniz?

Egzersiz Yapın

Havalar ısındı mı? O halde parkta küçük yürüyüşler yapın. Sıcak değil mi? Bahçede sek sek oynayın! Bir aile olarak yapılabilecek en sağlıklı şeylerden biri, hava durumuna bakılmaksızın her gün egzersiz yapmaktır. Bunun için ailece bir spor salonuna üye olmanıza gerek yok. Tüm aileyi hem içeride hem de dışarıda bir arada tutmanın basit yollarını bulmanız yeterlidir. Böylece herkes harekete geçmiş ve ailece birlikte vakit geçirmiş olursunuz.

Birlikte Atıştırmalık Hazırlayın

Çocuklar acıktıklarında cips ya da kurabiye vermek, ulaşımı kolay bir seçenek olabilir. Ancak, birlikte sağlıklı atıştırmalıklar hazırlamak çok daha iyi bir fikirdir. Ayrıca, atıştırmalık hazırlarken size yardımcı olduklarında, hayatları boyunca devam edecek sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmeyi de öğrenmiş oluyorlar.

Kitap Okuyun

Hayatınız çok hızlı ilerliyor, onu yavaşlatmak ve bir yandan da çocuğunuza kitap okuma sevgisini aşılamak için, birlikte kıvrılıp kitap okuyun. Küçük çocuklar, hatta bebekler, anne ve baba ile resimli kitaplara bakmaktan keyif alırlar. Akşamları birkaç sayfa kitap okumayı bir aile aktivitesine dönüştürebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Çocuğum Beni Neden Dinlemiyor?

Çocuğunuz sizi görmezden geliyor ve dinlemiyorsa ne yapmalısınız? Cevabı yazımızın devamında! Çocuğunuz bazen söylediklerinizi duymuyor mu? Ya da sizi görmezden...

Kapat