Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Hasta Çocuklara Ne Yedirilir?

0 472

Hasta Çocuklara Ne Yedirilir?

Anne ve babalar çocukları hastalandığı zaman paniğe kapılırlar ve bazen nasıl davranacakları konusunda ne yapacaklarını bilemezler. Özellikle bağışıklığı düşüp hasta olan çocuklara sürekli vitamin takviyesi yaparak eski sağlıklarına geri dönmeleri için çaba harcarlar. Peki hasta çocuklara ne yedirilir? İştahsız olan çocuklar nasıl beslenmelidir?

Yetişkin kişiler hasta olduğunda çok fazla hassaslaşırlar. Ancak çocuklarda vücut direnci düştüğü zaman ciddi şekilde bağışıklık sisteminin zayıflamasına sebep olur. Çocukların hastalandığı dönemlerde vücut direncini yükseltecek ve aynı zamanda bağışıklık sistemine destek sağlayacak olan gıdalar kullanılması gerekir. Peki vücut direncini arttırmak için hasta çocuklara ne yedirilir?

Hasta Çocuklara Ne Yedirilir?

Çocukların Hastayken Tüketmesi Gereken Gıdalar

Aile büyüklerimiz hasta olduğumuz zaman kesinlikle tavuk suyu çorbası yapar. Bu çorbanın içerisine bol vitaminler katılır. Bu nedenle tavuk suyu çorba hastalıkların iyileştirilmesinde iyi bir seçenektir. Çocuklarda özellikle burun akıntısı bulunuyorsa çorba iyileşme sürecini hızlandırır. Tavuk suyu çorbasının iltihaplı dokuların iyileşmesinde rolü büyüktür ve bu çorbanın haricinde sebze çorbaları da hastalıklar ile savaşılmasında yardımcıdır. Kereviz, havuç, kabak, limon, sarımsak ve soğan sex hikaye kullanılarak yapılan çorbalar çocukların kaybettikleri enerjiyi geri almalarına yardım eder. Sebze çorbaları vitamin ile mineral eksiklikleri için çok önemlidir.

Hasta Çocuklara Ne Yedirilir?

Ateşi Yüksek Olan Çocukların Beslenmesi

Ateşi yüksek olan çocuklar, ciddi oranda kalori kaybı yaşaması nedeni ile patates, muz gibi gıdalar sayesinde enerji depolayabilirler. Ayrıca boğazları şiş ve yutkunma güçlüğü olan çocukların da yoğurt ve bal gibi gıdaları tüketmeleri tavsiye edilir. Ancak bal, çok güçlü bir besin sex hikayeleri kaynağı olduğu için 1 yaşın altındaki çocuklara verilmemelidir. Öksüren çocuklar için ılık süt ve bal harika bir çözümdür.

Çocuklara yemeklerin dışında da gün içerisinde meyve takviyesi yapılması da gerekir. Özellikle kış aylarında daha fazla karşılaşılan hastalıklar için C vitamini bakımından zengin meyvelere ağırlık verilebilir. Mesela portakal, limon, mandalina gibi. Bu meyveleri istanbul escort bayan dilerseniz suyunu sıkarak da çocuklarınıza verebilirsiniz ama posası ile birlikte yenmesi daha faydalıdır. Hasta olan çocukların bol bol su içmesi tavsiye edilir. Ancak hasta çocuğu önce doktora götürmelisiniz ve bu besinleri ilaç tedavisi ile birlikte uygulamalısınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Bebek Arabası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bebek Arabası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Arabası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Daha önce anne baba olmuş kişiler bu konuda yeterli bir bilgi birikimine sahiptir....

Kapat