Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Hamileyken Yola Çıkılır Mı? Hamileler Uçağa Binebilir Mi?

0 556

Normal bir zaman diliminde bile yolculuk oldukça zorken buna bir de hamilelik süreci eklendiğinde işin içinden iyice çıkılmaz hale geliyor elbette. Peki gebeler yolculuk yapabilir mi ve hamileler yolculuk yaparken nelere dikkat etmesi gerekir sizler için bu yazımızın altında toplamak istedik…

Hamileler İçin Yolculuk Öneriler

  • İlaçlarınızı almayı unutmayınız. Bu ilaçları koyduğunuzu çantanızı bagaja değil el çantanıza alınız.
  • Yolculukta yemek için kendinize meyve suları, krakerler ve su almayı ihmal etmeyin.
  • Yolculuk sırasında hafif ve rahat kıyafetler tercihe diniz. Uzun süre oturmanız gerekirse bu kıyafetler sizi rahat ettirecek düzeyde olmalıdır.
  • Ağır ve gereksiz valizlerden kaçınınız.
  • Hamileyseniz ve uçak yolculuğundan korkuyorsanız kendinizi sıkmaya ve zorlamaya çalışmayınız. Eğer yolculuk çok uzun sürmeyecekse otobüs tercih edebilir ya da çok nemli değilse yolculuğu erteleyebilirsiniz.

Doktorlar Hamileyken Yolculuğu Öneriyor Mu?

Bu aslında hekimden hekime ve daha çok gebeden gebeye değişiyor. Eğer tehlikeli bir gebelik süreci yaşıyorsanız doktorunuz bir ya da iki saatten fazla bir yolculuk önermeyebilir. Bu durumda yapmanız gereken yola çıkmadan önce mutlaka doktorunuza danışmak olacaktır. Hekimler genellikle ilk 3 ay ve son 3 aylık dönemde yolculuk yapmanızı önermiyor. Özellikle gebeliğimizin son aylarındaysanız olası bir erken doğum sizi çok zor durumda bırakabilir.

Hamileler Uçak İle Ne zamana Kadar Uçabilir?

Uçaklar gebeliğin son aylarında uçuşu maalesef engelliyorlar. Bunun nedeni olası bir uçuş halinde doğum sancınızın gelmesi olacaktır. Eğer risk faktörünüz yoksa havayolları 36. Haftaya kadar sizi kabul ediyor olacak ama sonrası için uçuşunuz mümkün olmayacaktır. Türk hava yolları gebeliğinizin 28. Haftasına geldiyseniz ancak doktor izni ile sizi uçurmaya izin veriyor ki bu arada en son bir haftalık süreç içinde alınmış olması gerekiyor. Elbette havayolları sizin kaç haftalık gebe olduğunuzu bilemez ve bu sizin beyanınız esas olarak alınır.

Uçuş yapacağınız havayollarını arayarak da daha güncel ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Uçakta doğum hikayalerini okumuş olsanız da böyle tehlikeli bir durumu asla eğlence haline getirmek ya da özenmek söz konusu olmamalıdır. Havada doğum oldukça riskli bir akış olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Yumurtlama Dönemi Hesaplama

Hamile kalmaya mı çalışıyorsunuz? Yumurtlama dönemi hesaplaması yaparak en verimli olduğunuz günleri bulabilir ve hamile kalma şansınızı arttırabilirsiniz. Yumurtlama dönemi...

Kapat