Anne ve Bebek İçin Herşey

Hamilelikte Mutlaka Yaşayacağınız 9 Durum

0

Hamilelikte, kendi içinde mutlaka yaşanacak bir süreç gibi görünebilir; ancak gerçek şu ki, 40 haftalık hamilelik süreci boyunca, yaşayacağınız pek çok durum vardır. İşte, hamileliğiniz sürecinde yaşayacağınız 9 durum:

1. Pozitif Hamilelik Testi Sonucu

Hamile kalmaya çalışırken ve test sonucunun pozitif çıkmasını beklediğinizde bile, elinizde pozitif bir hamilelik testi görmeniz şok etkisi yaratabilir. O anda, ne kadar farklı hissettiğinize şaşıracaksınız. Test sonucunu görünce, korku ile karışık pek çok farklı duygu yaşayabilirsiniz. Ne de olsa bebek sahibi olacak olmak büyük bir şeydir!

2. İlk Mide Bulantısı

Hamileliğin erken dönemlerinde, ilk kez sabah bulantıları yaşayınca, hamileliğin korkunç bir süreç olacağını düşünebilirsiniz. Midenizin bulanması, hamileliğin de bir kanıtıdır.

3. İlk Doktor Muayenesi

Evde yapılan gebelik testleri güvenilir olsa da, hamileliğin en doğru kaynaktan doğrulanması gerekir. Doktorunuzdan, “Hamilesin” cümlesini duyana kadar tam olarak emin olmayabilirsiniz. Bu cümleyi duymak, daha da çılgın hissettirir. Doğumdan önceki ilk randevu ile birlikte, artık anne olacağınızı da idrak edersiniz.

4. Hamile Olduğunuzu Birine Söyleyeceksiniz

İnsanlara ne zaman söyleyeceğinize karar vermek ve hamilelik müjdesini kimlerle paylaşacağınız kişisel bir konudur. Ancak, hamile olduğunuzu başkaları ile paylaşmaya karar verdiğinizde, bunun önemli bir konu olduğundan emin olabilirsiniz.

5. Bebek İçin İlk Alışveriş

Bazı aileler, bebek alışverişine bebek dünyaya geldikten sonra başlayabilir. Bazıları da, bu haberi duyar duymaz alışveriş yapmaya başlar. Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren, muhtemelen bebeğiniz için bir şeyler almak isteyeceksiniz.

6. Bebeğinizin Kalp Atışlarını Duyacaksınız

Bebeğin kalp atışlarını duymak, çok heyecan vericidir. Kulağa beklediğinizden daha farklı gelecek, ancak yine de çok güzeldir!

7. Hamile Kıyafetleri Giyeceksiniz

Hamile kıyafetleri giymeye başlamak, hamileliğin kilometre taşlarından biridir. Aslında birçok anne, bunu yapmak için biraz aceleci davranır. Siz de hamile kaldıktan sonra, hamile kıyafetleri görünce dayanamayabilirsiniz.

8. Bebeğinizin Hareketlerini Hissedeceksiniz

İlk kez birkaç tekmeyi hissetmek harikadır. Bunu gerçekten hissedip hissetmediğinizi anlamaya çalışırken bile birkaç gün geçirebilirsiniz!

9. Bebeğinizin Cinsiyetini Öğreneceksiniz

Hamileliğin erken dönemlerinde ya da doğumda, “Tebrikler, bir kızınız/oğlunuz oldu” cümlesini duymak, hayatınızı sonsuza kadar değiştirecektir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın