Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Hamilelikte Lazer Yapılabilir Mi?

0 1.161

Hamilelik dönemi elbette bir hastalık dönemi değil ama kendinize dikkat etmeniz gereken ve özen göstermeniz gereken bir dönemdir. Yani istediğiniz her şeyi yapamaz ve umursamaz olamazsınız. Siz artık bir can taşıyorsunuz ve bunun bilincinde olarak hareket etmelisiniz. Bu sebeple de özellikle hamilelikte bakım konularında da hassas olmalısınız. Örneğin en çok merak edilen hamilelikte lazer yaptırılır mı sorusunu oluyor. Peki, hamilelikte lazer epilasyon zararlı mıdır?

Hamilelikte Lazer Epilasyon

Hamilelikte lazer epilasyon maalesef yapılamıyor. Aslında bazı hekimler ilk 3 ay ve son 3 ay dışında lazer epilasyon yapılabilir dese de bizce böyle bir riske girmenin hiçbir anlamı yok. Sonuç olarak tam olarak kanıtlanmamış araştırmaların olması sizin güvenerek yaptıracağınızı asla desteklemez. Lazer epilasyon birçok klinikte zaten hamileler yapılmıyor. Örneğin diyelim ki sizler lazer epilasyona başladınız ve birkaç seans sonra hamile kaldığınızı öğrendiniz. Artık diğer seanslara girmiyor ve sonrasında devam ediyor oluyorsunuz. Klinikler genellikle üyeliğinizi donduruyorlar ve sonra ki süreçte başlamanızı ön görüyorlar.

Elbette emziren kadınlar için de lazer epilasyon önerilmiyor. Yani bu demek oluyor ki eğer tüylerinizden kurtulma gibi bir derdiniz varsa hamile kalmadan önce mutlaka buna başlamalı ve bitmiş olmalısınız. Yoksa hem gebelik hem de emzirme sürecini göz önüne alırsanız oldukça uzun bir süre istediğiniz pürüzsüz sonuçlara ulaşmıyor olursunuz.

Hamilelik şüpheniz varsa da bunu mutlaka klinik ile paylaşmalısınız. Seansınızı bir sonra ki tarihe erteleyerek tam emin olabilirsiniz. Artık lazer epilasyonda yeni tedaviler çıkmış olsa da hemen hemen hiçbir anne adayı bunları göze alarak yine de lazer epilasyona devam etmek istemiyor. Zaten gebelik döneminde tüyler azalıyor olacak ve sizler bunu oldukça baskın bir şekilde hissedeceksiniz. Hormonların artışı ise istenmeyen tüyler konusunda daha rahat bir dönem yaşayabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Hamilelikte Çay ve Kahve İçilebilir Mi?

Elbette hamilelik, hayatınızın bir hapis dönemi değildir. "O yasak, bu yasak" ile 9 ay geçer mi? Tabii ki geçmez... Yalnızca,...

Kapat