Take a fresh look at your lifestyle.

Hamilelikte Kaliteli Bir Uykunun Sırları

0

Uzun saatler boyunca uyuyor olabilirsiniz. Peki, gerçekten kaliteli bir uyku çekiyor musunuz? Özellikle hamilelikte, uyuyor olduğunuz anlarda bile gerçekten dinlenemiyor olabilirsiniz. Açıkçası, ilk birkaç aylık süre geçene kadar, karnınızın üzerine yatmaktan çekinebilirsiniz ve dördüncü aydan sonra, sırt üstü yatmak ile ilgili uyarılar alabilirsiniz. Bu durumda, yan yatmayı düşünebilirsiniz. Peki, sol tarafa mı yoksa sağ tarafa mı yatacaksınız? Ve rahat olmanıza yardımcı olması için neler kullanabilirsiniz? Bu konuda, zihninizi rahatlatmak için, hamileliğinizde güvenli bir şekilde uyumanıza yardımcı olacak bazı önerileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Hamilelikte Nasıl Daha Rahat Uyunur?

Tamam, 10 kilo daha ağır olabilirsiniz ve karnınız sıkıştırıyor olabilir. Peki, nasıl rahat edeceksiniz? Tabi ki yastıklara ihtiyacınız olacak. Bu yumuşak şeyler, hamile bir annenin en iyi arkadaşı olabilir. Kalçalarınızın hizasını korumak ve sırt ağrılarını önlemek için, dizlerinizin arkasına da koyabilirsiniz. Ayrıca, kolunuzu yükseltmek için bir yastığa sarılabilir ve boynunuzu ve omuzlarınızı iyi bir hizalama pozisyonunda tutabilirsiniz. Uzunluğu 6 metreye kadar olan tüm vücut yastıkları çok popülerdir; çünkü, başınızdan ayaklara kadar size destek sağlar. Pek çok anne, vücudunun etrafındaki rahatsızlığı gidermek için vücut yastıklarına sarılmak isteyebilir. Diğer yastıklar da; boyun, karın veya sırt gibi belirli kısımları için mükemmel bir destek sağlar. Örneğin, U şeklinde bir yastık sırt ve karın için çift destek sağlar ve gebelikte mide yanması olasılığını azaltır. Üçgen şeklinde bir yastık, göbeğiniz ya da sırtınız için idealdir.

Hamilelikte Uyku Problemleri

Dokuz aylık hamilelik serüveniniz boyunca, iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı olacak ipuçlarını öğrenin ve gerekli araçları öğrenin. İlk hamile olduğunuzda, muhtemelen her zamankinden daha fazla uykuya ihtiyacınız olacak. Erken yatmanız önemli. Vücudunuz bir yaşam inşa etmeye başladığı için, ona ihtiyaç duyduğu ekstra desteği verin. Vücudunuz; büyük hormonal değişiklikler ve karnınızın içindeki bebekle uğraşıyor olduğundan, özellikle hamileliğin son üç aylık döneminde uykusuzluk, bazen kabusunuz olabilir. Yapacağınız bazı yaşam tarzı değişiklikleri, hamileliğin her döneminde, iyi bir gece uykusu almanıza yardımcı olacak ve uyku problemlerinden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Cevap bırakın