Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Hamilelikte Fazla Kilo Almamak İçin Neler Yapmak Gerekir?

0 695

Hamilelikte ideal kilo elbette kadının boyu ve kilosu ile doğru orantılı olacaktır ama ortalama olarak ideal görünen kilo oranı 10 ile 14 kilo arasında belirlenmektedir. Gebelikte kilo alımı elbette olacak ama gereksiz yemeler ve zararlı abur cuburları tüketmek ile bebeğe sağlık değil sadece kendinize fazla kilo yüklemesi yapmış olursunuz.

İlk hamilik ile diğer hamileliklerin kiloları orantılı olur mu?

İlk hamilelikte kaç kilo alınmış ise genellikle diğer hamilelikte daha az kilo alınıyor. Bunun en başlıca nedeni, ilk doğuma gereksiz alına kiloların ne kadar zor gittiğini görmeniz oluyor. Bu sebeple sağlıklı beslenerek hamileliğinizi geçiriyor ve daha az kilo ile ikinci gebeliği tamamlıyor olacaksınız.

Hamilelikte fazla kilo almamak için ne yapmak gerekir?

Hamilelikte fazla kilo almamak için yapmanız gereken bazı adımlar var elbette. Sağlıklı atıştırmalıklar mutlaka olması gerekilenlerden. Örneğin canınız bir şey yemek pendik escort gerçek istediğinizde bir porsiyon meyve ya da salatalık gibi sebzeleri tüketebilirsiniz. Özellikle tatlı atıştırmalıklardan uzak durunuz.

Eğer doktorunuz aksini söylemedi ise hamilelik yogası ya da hamileliğe elverişli olan sporlar yapabilirsiniz.

Kendi günlük akışınızı bir göz önüne getiriniz. Çok rahat bir hayatınız varsa kendinizi sevdiğiniz tatlar ile ödüllendirebilirsiniz ama eğer yavaş az hareket ettiğiniz bir hayatınız varsa o halde yaktığınız kaloriden fazlası almamaya gayret ediniz.

Kilo almaya mı başladınız

Hamileliğinizin özellikle ilk 5. Ayındaysanız ve kilo almaya başladıysanız o halde hızlıca bir demek gerekir. Bunun için bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz. Daha kontrollü olacak ve aynı zamanda doğru besinler ile bebeğinizi daha sağlıklı bir şekilde besliyor olacaksınız.

Kendinizi şartlamayın

Kiloya elverişli bir vücudunuz olsa dahi, bu hamilelikte çok kilo alacağınız anlamına gelmez. Hatta çoğu zaman kilolu kadınlar daha az, zayıf kadınlar ise hamilelikte daha fazla kilo almaya elverişli olarak görünürler. Sizler bu dönemin elbette keyfini sürün ama abartmadan ve sonradan zorlanacağınız kadar kilo almadan. Hamilelikte kilo derdiniz olmaz ve bebeğinizin keyfini sürersiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Siğiller Hamilelikte Bebeğe Zarar Verir Mi?

Genital siğiller genellikle kadının hijyen temizliğini yaptığı andan ele gelmesi ile kendini belli eder. Bir tane olabileceği gibi birkaç tane...

Kapat