Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Hamileliğin İlk Aylarında Yoga Nasıl Yapılır?

0 565

Hamileliğin ilk 3 ayı, vücuttaki büyük değişimlerin zamanıdır. Doğuma hazırlanmadan çok önce, içeriden da farklılık hissetmeye başlarsınız. Hamileliğin ilk aylarında yoga, zor görünebilir; ancak bu, aynı zamanda herhangi bir egzersizdeki zorluk ile aynı anlama gelir. Vücudunuzu dinlemelisiniz. Kendiniz ve vücudunuz için neler yapabileceğinizi biliyor olabilirsiniz, ancak hamileliğin herhangi bir gününde, vücudunuzun size verdiği ipuçlarına gerçekten uymanız ve onu dinlemeniz gerekir. Vücudunuzun size rehberlik edeceği konumu almak, doğuma hazırlanmanın en iyi yoludur. Hamilelikte yoga yapmaya başlamadan önce doktorunuzla bu konuda konuştuğunuzdan emin olun ve doğum öncesi ne kadar yapılması gerektiği ve yapılmaması gerekenleri öğrenin.

Hamileliğin İlk 3 Ayında Yoga

Hamileliğin ilk aylık döneminde mide bulantısı yaşayanlardansanız ve düzenli olarak yoga yapmaya başladıysanız, kendinizi iyi hissetmediğinizde kendinize izin verin. Onun dışında, gebeliğin ilk aylarında, gittiğiniz yoga derslerinde, yoga hocanıza hamile olduğunuzu belirtmeniz önemlidir. Böylece, size değişiklikler konusunda yardımcı olabilecektir. Hamile olduğunuz konusunda açık olmaya henüz hazır değilseniz, bu konuda yapılabilecekleri doktorunuz ile görüşmeniz önemlidir.

Yogaya Yeni Başlayanlar

Hamile kadınların büyük bir bölümü, hafif egzersiz seçenekleri arıyor ve yogaya başlayabiliyor. Bu durumda yapılacak en iyi şey, özel bir hoca ile yoga stüdyosunda çalışmaktır. Doğum öncesi yoga sınıflarına katılacaksanız, hamileliğinizin başlangıçında, dilediğiniz kadar erken katılabilirsiniz. Ancak, kendinizi iyi hissetmiyorsanız, yogaya başlamak için hamileliğinizin 4. ayını bekleyebilirsiniz.

Deneyimliler İçin Hamilelik Yogası

Daha önce de yoga yapıyor muydunuz? Mide bulantılarınız olmasa bile, eskiden katıldığınız yoga sınıfının artık ağır geldiğini hissedebilirsiniz. Doğum öncesi yoga sınıfları, sizin için daha uygun olabilir. Burada çözüm olarak, o gün nasıl hissettiğinize bağlı olarak belirli bir günde hangi sınıfa gireceğine karar verebilirsiniz. Hamileliğiniz ilerledikçe, doğum öncesi yoga sınıflarının, değişen bedeninize daha uygun olduğunu fark edebilirsiniz.

Hamileliğin İlk Aylarında Adaptasyon

Doğum öncesi yoga sınıfları, büyük bir göbeği yerleştirmek ve rahmin  sıkışmasını önlemek için tasarlanmıştır. İlk üç aylık dönemde, rahim oldukça küçük kalır ve pelvis tarafından korunur, bu yüzden sıkıştırma gerçekten bir sorun değildir. Ancak, herhangi bir rahatsızlık hissederseniz, ilk üç aylık dönemde bile, her zaman dikkatli olmalısınız. En önemlisi, bunun pratiğinizi ilerletmek için değil, vücudunuzla daha fazla uyum sağlaması ve gerçekten ne yapmak istediğini dinlemenin zamanı geldiğini unutmayın.

 

[ilgiliicerik icerik_id=”2880″]

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Hamilelikte Demir İçeren Yiyecekler

Hamileliğinizde demir düşüklüğü ya da kansızlık teşhisi konulduysa, yalnız değilsiniz.  Bir kadının vücudundaki artan talep ve kan hacmindeki artış nedeniyle,...

Kapat