Anne ve Bebek İçin Herşey

Hamileler Saç Kesebilir Mi?

0 346

Hamile olmak en keyifli ama oldukça da korkutan bir dönem. Ne yapacağınızı ne edeceğinizi tam olarak bilemediğiniz bu dönem kafanızı oldukça karıştıracak. Birçok hurafe de bu dönemde sizin başınıza üşüşeceği için biraz daha karmaşık bir hal alabilir. Örneğin bunlardan biri de hamileler saç kesemez hurafesi oluyor. Bu laf duyan gebe ise o an ki ruh hali ile kestirmek istese bile hemen vazgeçebiliyor.

Hamileler neden saç kesemez?

Hamileler saç kesmemeli nedeninin altında iki farklı sebep çıkıyor. Bazıları gebelikte kadının saçını bebeğin ömrüne bağlıyor ve eğer saç kesilirse bebeğin ömrünün de kısa olacağı düşünülüyor. Neresinden bakarsanız bakın saçmalık ve gereksiz bir açıklama da değil mi sizce. Birçok kadın da acaba mı diyerek ve buna inanarak tüm hamileliği boyunca saçını kestirmekten kaçınıyor. Oysa hamilelik döneminde size kolaylık olması açısında kısa saç kullanmanız çok daha doğru olacaktır.

Bir diğer neden ise uzun saçın daha az mineral ve vitamin istediği oluyor. Saçı kısa kestiğinizde saç tekrar uzamak için bir efor sarf ediyor. Bu durumda da kadın saçını kesmemeli ve tüm mineral ve vitaminler tam anlamı ile bebeğe gitmeli demektedirler. Bizce bu durumda neresinden tutarsanız tutun saçma değil mi? O halde tırnakları da kesmemek gerekir ya da efor sarf edecek hiçbir şey yapmak gerekir. Yani kısaca gebelik ile saç kesmenin hiçbir olumsuz bağlantısı yoktur.

Hamileyken saç boyanır mı?

Hamileler saç boyatabilir mi derseniz burada bir durun deriz elbette. Özellikle bebeğin en çok gelişim gösterdiği ilk 3 ay ile son 3 ay doktorlarınız da saç boyatmaktan kaçınmanız gerektiğini sizlere söylerler. Bazı doktorlar ise tamamen organik ve bitkisel olan boyaları kullanmanızı önerebilir ama genel olarak içinde ne olduğunu tam olarak bilemediğiniz bir kimyasal ürünü yine de kullanmaktan uzak durmanız daha doğru olacaktır. Doğum sonrası kendinizi genel bir bakıma sokar ve tüm intikamınızı başlı başlına almış olursunuz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

Önceki yazıyı okuyun:
Hamilelere Söylenmemesi Gerekenler

Hamile kalmak oldukça keyifli ve heyecanlı bir süreç değil mi? Eğer tamamen böyle geçeceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz? Oldukça stresli olduğunuz bu...

Kapat
İstanbul escort Seks izle Sex hikayeleri