Take a fresh look at your lifestyle.

Hamileler Grip Aşısı Olabilir mi? Bebeğe Zararı Var Mıdır?

0

Gebelikte hastalıklardan kaçınmanız oldukça önemlidir. En hafif bir hastalıkta dahi ilaç kullanmanızı pek söz konusu olmayacaktır. Doktorlar genellikle gebelere ilaç vermekten çekinirler. Birçok ilacın gebelik ve bebek üzerine olan etkileri tam olarak bilinmiyor. Bu sebeple doktorlar hep dinlenerek ve iyi beslenerek bu süreçlerin atlatılmasını önerilir. Bu sebeple de gebelikte grip en çok korktuklarınızdan biri olacaktır. Normal bir zamanda bile sizi süründüren grip, sizce hamilelikte ilaçsız olarak nasıl geçer bir düşünün. Bu sebeple her zaman özellikle kalabalık ortamlardan ve hasta kişilerden uzak durmaya yani kendinizi koruma altına almaya özen gösteriniz.

Hamileler Grip Aşısı Olabilir Mi?

Hamileler grip aşısı olabilir. Eğer gebelik sırasında grip olursanız bu çok ciddi sorunlar da doğurabilir. Bu sebeple uzmanlar gebelikte grip aşısına izin veriyor. Bu işle sadece gebelikte önerilmektedir. Yani doğum yaptıktan sonra hem kendinizi hem de bebeğinizi korkmak amacı bir grip açısı düşünüyorsanız asla gerçekleştirmemelisiniz. Bebeklere grip aşısı asla önerilmiyor ve hatta yapılmıyor.

Hamileler İçin Grip Aşısı Ne Zaman Yapılmalı?

Hamileler için grip aşısı zamanı en uygun Ekim ayı içerisinde sunulmaktadır. Aşı olduktan sonra bağışıklık kazanmak için ortalama 2 haftalık bir sürece ihtiyacınız olacak. Bu da size bir hayli yeterli gelecektir. Grip genellikle kasın ve mayıs ayları arasında çok daha fazla görülmektedir.

Hamileler Grip Aşısı Olduktan Sonra Grip Olur Mu?

Grip aşılarının elbette yüzde yüz gibi bir koruma oranı bulunmuyor ama genellikle çok rahat ya da çok hafif geçirdiğinizi görürsünüz. Yine de gebelik döneminde olacak etkilere göre hemen doktorunuza ulaşmalı ve önlemlerinizi aşmalısınız.

Gribi çok hafif atlatıyor olsanız bile bu konudan doktorunuzu hemen bilgilendirmelisiniz. Özellikle C vitamini doğal meyve suları tüketerek kendinizi her daim koruma altına almalısınız. Unutmayın ki grip bolca dinlenme isteyen bir rahatsızlıktır. Bolca dinlenerek ve kendinizi yormadan daha kolay atlatabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Cevap bırakın