Take a fresh look at your lifestyle.

Halk Arasında Yapılan Hamilelik Testleri

0

Adet kanamanız birkaç gün gecikti ve o merak edilen soru. Hamilemeyim? Bazen büyük mutluluk, bazen de zamansız yakalanıldığı için üzüntü. Halk arasında yapılan hamilelik testleri elbette gerçek değil ama sizler eğlenmek için ya da bir umut acaba mı diye yapabilirsiniz. Hatta birçok kadın gebelik testi yaptıktan sonra mutlaka bu önereceklerimizi de yapmaktan geri kalmıyorlar.

Diş macunu ile gebelik testi

Diş macunu ile de gebelik testi olur mu canım demeyin. Bal gibi oluyormuş demek ki. Yapmanız gereken çok basit. Bir cam bardak alınız ve bolca diş macunu sıkınız. Daha sonra üzerine birkaç damla idrarınızı damlatınız.

Eğer hamile değilseniz diş macunu köpürmeye ve hatta renk değiştirmeye başlıyor. Ama eğer hamileyseniz diş macunun rengi de şekli de aynı kalmaya devam ediyor.

Limon ile gebelik testi

Limon ile gebelik testi nasıl oluyor? Limon ile gebelik testi da aslında oldukça kolay. Bir plastik bardağa biraz idrarınızı koyunuz. Sonrasında limonu biraz üzerine sıkınız. Limonun yarısını tamamen sıkınız. Eğer limonun tortuları idrarın altına sızıyor ve çöküyorsa hamişlesiniz. Eğer limon tortuları üst kısımda kalıyorsa hamile değilseniz olarak kabul ediliyor. Bu testlerin hepsini sabah ilk idrarınız ile yapmalısınız. Bu zaman diliminde idrar iyice birikmiş oluyor.

Burun ve göğüs büyümesi

Biraz ödeminiz olsa hemen ilk sorulardan biri hamile misin? oluyor. Özellikle gebelikte burun büyümesi ve göğüz büyümesi meydana gelebiliyor. Bu durumda da hemen kişinin hamile olmasına yorumlanıyor. Sizler de son günlerde olağan dışı göğüslerde hassasiyet ve büyüme fark ettiyseniz ve adetiniz gecikti ise bir test yapabilirsiniz ama regl şişmesi ya da ödem olabileceğini de unutmayınız. Gebelik testleri genelde adet gecikmesinden bir hafta sonra sonuç vermeye başlıyor olacaktır. Bu sebeple bir haftalık bir süreç sizin için oldukça zorlu geçebilir. Unutmayın ki her güzel şey zorlu süreçlerin ve beklemelerin arkasından gelmektedir.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Cevap bırakın