Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Hafta Sonları Çocuğunuzla Dışarıda Yapabileceğiniz 8 Aktivite

0 530

Bütün haftayı çalışarak geçirdiniz, hafta sonu belki dinlenmek istiyor olabilirsiniz; ancak çocuklarınıza özel olarak zaman ayırmalısınız. Pazar günleri, tüm aile bir arada vakit geçirmek için idealdir. Peki, anne-baba ve çocuklar; tüm aile bir araya gelip de yapabileceğiniz eğlenceli ve kaliteli aktiviteler nelerdir? İşte hafta sonu tüm aile dışarıda yapabileceğiniz 8 aktivite…

Piknik Yapın

Özellikle havalar ısınmışken, bu fırsatı kaçırmayın. Piknik sepetini de çocuklarınızla birlikte hazırlayın. Piknik örtünüzü serin ve tüm aile doğa havasının tadını çıkarın.

Birlikte Maç İzleyin

Tuttuğunuz takımın basketbol maçı ya da voleybol maçı gibi etkinliklere çocuklarla birlikte katılmak, onların da çok hoşuna gidecek.

Birlikte Yemeğe Çıkın

Uzak Doğu ya da Fransız gibi çocuklarınızın denemediği bir mutfak seçin. Seçtiğiniz ülkeyi harita üzerinde bulun ve o ülkenin kültürünü çocuğunuza tanıtın. Akşam yemeği için restorana erkenden gidin, böylece çocuklar atmosfere daha kolay alışacaktır.

Birlikte Gönüllü Olun

Çocukların topluma katkıda bulunmalarının birçok yolu vardır. Örneğin, birlikte yaşlıları ziyaret edebilir ya da birlikte fidan dikmeye gidebilirsiniz. Çocuğunuz daha küçükse, sizin gözetiminizle toprakla oynayabilir, daha büyük çocuklara tohum ekmeyi öğretebilirsiniz. Bunlara ek olarak, birlikte hayvanları koruma derneğine üye olmayı da düşünebilirsiniz.

Gökyüzünü İzleyin

Bir cumartesi akşamını çocuğunuzla birlikte değerlendirmek için, birlikte gökyüzündeki yıldızları izlemek iyi fikirdir. Ayrıca, yatmadan önce biraz temiz hava almak, eve döndüğünde çocuğunuzun daha rahat uyumasına yardımcı olacaktır.

Hazine Avına Çıkın

Apartmanınızın bahçesine küçük hazineler dikin ve sonra, yönleri olan bir harita çizin. Eski bir görünüm elde etmek istiyorsanız, kağıdı kahve ile biraz ıslatıp kurumaya bırakabilirsiniz. Haritayı evde bir yerlere gizlemek de eğlencenin dozunu artıracaktır.

Sihir Yapın

Küçük çocuklarınız varsa, onlar için bir gösteri yapabilir ya da daha büyük bir çocuğunuz varsa, ona tüm ailenin önünde yapabileceği bazı hileler öğretebilirsiniz.

Birlikte Yemek Yapın

Çocuklar özellikle pasta hamurlarını ve pizza yapmayı severler; çünkü hamurları parmaklarıyla ezebilirler. Ayrıca, mayalı hamurun kabarması ve delikleri onlar için çok eğlencelidir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Adım Adım Çocuğu Yalnız Uyumaya Alıştırma

Kaygı, güvensizlik hissi ya da dikkat dağınıklığı; tüm bunlar, çocuğunuzun kendi yatağından kalkıp sizin yanınıza gelmesinin nedeni olabilir. Neyse ki,...

Kapat