Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Genital Siğil Belirtileri

Genital Siğil Belirtileri

0 829

Genital Siğil Belirtileri

Cinsel yaşam kalitesi veya partner ile doğrudan ilişkili olan hastalıkların başında genital siğil gelir. Genital siğil genelde erken yaşta cinsel deneyime başlayan kişiler ile sık partner değiştiren kişilerde sıklıkla görülür. Dünya genelinde en sık rastlanan enfeksiyonlardan bir tanesi olarak isimlendirilir. Human papilloma virüs adı verilen HPV olarak kısaltılan genital siğil belirtileri oldukça sıkı takip edilmelidir. Genital siğil tedavisi konusunda ise oldukça ilerleme kat edilmiştir. Ne olursa olsun hemen bir cildiye doktoruna görünmeli ve gerekli tanının koyulması için yardımcı olunmalıdır.

Genital Siğil Belirtileri

Genital Siğilin Buluşma Yolları Nelerdir?

Genital siğil genellikle cinsel ilişki sırasında bulaşır. Oral veya anal ilişki sonucunda genital siğil belirtisi görmeye başlayan hastaların sayısı oldukça fazladır. Çiftlerin birbirine bulaştırması ise sıklıkla görülen yollardan bir tanesidir. Hatta %60 gibi bir oran bu şekilde genital siğil hastalığına yakalanabilir. Genital siğil tedavisi için geç kalmamak önem arz eder.

Kimler Risk Altında?

HPV’nin bulaşma riskinin yüksek olduğu risk gruplarından bahsetmek yanlış olmaz. Erken yaşta cinsel ilişki deneyimi yaşayanlar, sabit partnerle birlikte olmayan kişiler, korunmadan cinsel deneyim yaşayanlar, bağışıklık sistemi zayıf olan kişiler ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyon hastalıklarını daha önce yaşamış olanlar genital siğil belirtileri daha kısa sürede ortaya çıkan risk grubunda yer alır.

Genital Siğil Belirtileri

Genital Siğil Belirtileri Nelerdir?

Genital siğil tedavisi için başlanmadan önce belirtilerin sıkı şekilde değerlendirilmesi gerekir. Genelde farkında olmadan ilerleyen bir enfeksiyon olduğundan dolayı sıklıkla kontrol edilmesi önemlidir. Derinizden kabarık şekilde veya yassı olabilen, pembe veya kahverengi gibi görünen et çıkıntısı şeklinde belirti vermeleri olasıdır. Sayı olarak veya genişlik olarak daha çok görülen kişilerde bağışıklık sistemi zayıflığından bahsetmek gerekir.

Genital Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak adına aşılanma yöntemini kullanmak gerekir. Erkeklerin sünnet olması da bu gibi durumların oluşmasını engeller. Prezervatif hem doğum kontrol hem de hijyen açısından oldukça önemlidir. Korunmasız cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır. İlaç ve gerekirse ameliyat ile hastalığın tedavisi mümkündür.

zenci porno

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Sarsılmış Bebek Sendromu
Sarsılmış Bebek Sendromu

Sarsılmış Bebek Sendromu Türkiye'de çok fazla hakkında çalışmaya rastlanmamasına karşılık sıklıkla karşılaşılan durumlardan bir tanesi olan sarsılmış bebek sendromu, ileri...

Kapat