Take a fresh look at your lifestyle.

Evde Kinetik Kum Nasıl Yapılır? En Kolay Tasrif

0

Sık sık kinetik kum ürünlerini görüyor olmalısınız. Hem yakın çevrenizde bulamıyor olabilir hem pahalı ücretler ödemek istemiyor olabilir hem de içinde ne olduğunu ve bilmediğiniz ve zarar verip vermeyeceğinden emin olmadığınız için almıyor olabilirsiniz. Çocukların gelişiminde kinetik kumun faydaları elbette oldukça fazla. Hem küçük motor gelişimi hem hayal gücü hem de onu en güzel oyalama taktiklerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Peki evde kinetik kum yapılır mı?

Evde Kinetik Kum Nasıl Yapılır?

“Evde kinetik kum nasıl yapılır?” diye merak ediyorsanız, bu konuda aslında çok zorlanmayacağınızı belirtmek isteriz. Hem içiniz rahat edecek hem de çocuğunuz ile güzel bir aktivite inşa etmiş olacaksınız. Yapacağınız kumlar ile daha keyifli oynaması için oyun kalıpları da alarak şekiller yapmasını sağlayabilirsiniz. Kinetik kumunuzu yaptıktan sonra geniş bir tepsiniz varsa onun içine dökerek etrafa saçılmasını da engelleyebilirsiniz. Oynamadığı zamanlarda ise bir kapalı saklama kabına koyarak kaldırabilirsiniz.

Kinetik kum için malzemeler

  • 1 çay bardağı bebe yağı
  • 4 su bardağı mısır unu
  • İstediğiniz renk toz boya

Kinetik Kum Yapılışı

Öncelikle mısır ununuzu bir geniş kabın içine dökünüz. Üzerine toz boyanızı ekleyerek renk almasını sağlayınız. Dilerseniz renkli yapmayıp kendi renginde kalmasını da sağlayabilirsiniz.

Sonrasında ise üzerine bebek yağını dökerek güzelce karıştırınız. Bebek yapından dolayı hem hacimli bir yapıya hem de yapışmayan ve dağılan bir yapıya sahip olacak.

Şimdi, dilediğiniz gibi oynayabilir kesebilir ve şekil verebilirsiniz. Kinetik kum sadece çocukların oyuncağı değil, büyüklerinde tercih ettiği ve keyif aldıkları oyunlar arasında yer alıyor.

Özellikle kinetik kum rahatlatıcı videolar yetişkinler tarafından oldukça fazla sayıda tık alıyor. Hatta isterseniz sizlerde kendi kinetik kumunuzu yaparak en eğlenceli ev rahatlatıcı videoları çekerek yükleyebilirsiniz.

Toz boya ile istediğiniz renge ulaştırarak daha keyifli bir oyun olmasını da sağlayabilirsiniz. Birçok hobi malzemesinde toz renk boyaları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Cevap bırakın