Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Evde Doğum Günü Partisi Nasıl Hazırlanır?

0 662

Oyunlardan pasta fikirlerine; evde eğlenceli ve renkli bir doğum günü partisi yapmak isteyenler için uzmanların önerilerini araştırdık… 

Çocukken yaptığınız doğum günü partilerini hatırlıyor musunuz? Eskiden doğum günleri, evde aile ile kutlanırdı ya da çocuğun bazı arkadaşları eve çağrılırdı. Şimdilerde ise, çocukların doğum günü partilerinin dışarıda, konsept partilerle yapıldığını görüyoruz. Eski moda bir doğum günü partisine ne dersiniz?

Bir Konsept Belirleyin

Bir çocuğun doğum günü partisini planlarken, onun ilgi alanlarıyla başlayın. Çocuğunuz 3-5 yaş aralığındayken; kelebekler, balonlar, süsler ile ilgili sonsuz olasıklarınız var. 6-8 yaş aralığındaki çocuklar; daha çok Harry Potter ya da korsan gibi parti temalarından hoşlanır. Ya da, sürekli izlediği bir çizgi film varsa, onun konseptini de kullanabilirsiniz.

Davetiyeleri Kendiniz Hazırlayın

Çocuklar, kendi doğum günü partileri için el yapımı davetiyeler hazırlarken çok heyecanlanır. Bir kırtasiyeden boş kartlar satın alın ve bu kartları; çıkarmalar ve konsept ile ilgili ifadelerle süsleyin ya da, bilgisayardan bir davetiye çıktısı alın ve misafirlerinizi, büyük günden en az 2 hafta önce bilgilendirin. Ayrıca, gerektiğinde diğer çocukların ebeveynleri ile telefon görüşmeleri de yapın.

Kişi Sayısını Arttırın

Çocuğunuzun yaşı misafir sayısına eşittir diye bir kural yok. Oyun oynamak ve masanın etrafını doldurmak için bolca çocuğa ihtiyacınız olacak. Çocuğunuz okul öncesi çağda ise; misafir sayısı için 8-10 kişi düşünebilirsiniz. Eviniz küçükse, ebeveynlerden yalnızca birkaçını davet etmeyi düşünebilirsiniz.

Zamanı Doğru Planlayın

Organizatörler, doğum günü partileri için haftasonlarına öncelik veriyor. Çocuğunuzun doğum günü hafta içine, yılbaşına ya da yaz aylarına mı denk geliyor? Gerçek doğum gününü ailece kutlayın ve bir ay sonrası için arkadaşlarıyla ikinci bir parti daha planlayın.

Onları Meşgul Edecek Bir Şeyler Bulunun

Bu bir doğum günü partisi olduğuna göre, çocuklar yetişkinler gibi oturup sohbet etmek yerine, oyun oynamak ve etkinlik gerçekleştirmek isteyecektir. Bunun için dilerseniz önceden oynanacak oyunları belirleyebilir ya da bir oyun ablası ile anlaşarak, partinin akışını ona göre belirleyebilirsiniz. Oyun grubu, bir doğum günü partisi için harika ve eğlenceli olacak.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Hamilelikte İshal Neden Olur? Nasıl Geçer?

Hamilelikte ishal, düşündüğünüzden çok daha yaygındır. Peki, banyoya çok sık gittiğinizi fark ettiğinizden ne yapmanız gerekiyor?  Neden İshal Oluruz? Hamilelikte,...

Kapat