Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Erkekler için doğum kontrol hapı mı geliyor?

1 766

Heyoo kadınlara bir müjdemiz var. Artık sizler gebelikten korunmanın yollarını tamamen üstlenmeyeceksiniz. Erkekler de doğum kontrol hapı ile gebelik önlemenin önüne geçebilecek. Bunu duyunca çok şaşırdığınızı biliyoruz ama artık teknoloji bu duruma da el attı ve her gün hap içmekten kadınları kurtarmış olmanın gurunu yaşamaya başladı. Tabi şaka bir yana bu erkeklerimiz için ne kadar cezp edici bilemiyoruz ama yine de böyle bir haberi paylaşmadan durmak olmazdı öyle değil mi?

ABD’de yapılan kontrol hapı henüz test aşamasında ama oldukça iyi sonuçlar vereye devam ediyor. Daha önce k yıllarda da bunun gibi haplar üretilmiş ama yeterli sonuçlar alınmamıştı. Bu yeni üretilen hap ile de istenilen başarıya çok yakın olduğu konuşuluyor.

Erkekler de doğum kontrol hapı testleri toplamda 83 erkek üzerinde gerçekleştirildi. Yaş aralıkları ise 18 ile 50 olarak baz alındı. Bu süreçle erkeklerden testeron ve diğer hormonların analizleri düzenli olarak yapılıp sonuçlar gözlemlendi. Yapılan analizlere göre bu ila ile birlikte erkeklerde sperm seviyesinin oldukça düşüşe geçtiği gözlemlenirdi bu durumda da gebelik oluşması biraz imkansız hale geliyor.

Erkekler doğum kontrol hapına nasıl bakıyor?

Erkeklerin aslında çok sıcak baktığı söylenmez. Kadınlar kadar düzenli ve tertipli olmayan erkekler bu süreçte ne kadar başarılı olunur tartışılır. Aksatılmadan içilmesi gerekilen doğum kontrol erkek hapları ancak kesinlikle gebelik istemeyip partnerine de güvenmeyen erkekler için büyük bir kurtarıcı olabilir ama aksi durumda erkeklerin kendiliğinden bu yol ile korunmak istediğini pek düşünmüyoruz.

Erkek doğum kontrol hapının zararı var mıdır?

Erkek doğum kontrol hapının zararı var mıdır derseniz henüz tam anlamı ile bir şey demek imkansız çünkü çalışmalar devam ediyor. Daha önce ki deneme yapılan haplarda bazı sorunlar baş göstermiş ama şu an da yeni formül ile herhangi bir yan etki kendin göstermiyor. Yani başarılı sonuçlar belki yarın belki yarından yakın bir şekilde karşınıza çıkabilir. Biz Türklerin bunu ne kadar verimli kullanacağı konusunda oldukça kararsız. Zaman içinde bekleyip görüyor olacağız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. faik diyor

    Bence şu zamana kadar yapmamaları hataydı. Fakat kesinlikle bunun herhangi bir yan etkisinin olmaması lazım. Kadınlarda sık kullanımında belli rahatsızlıklara neden olduğu biliniyor. Bu yüzden dediğim gibi yan etkisi olmazsa, en başta ben kullanırım.

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Normal Doğumun Anneye Ne Gibi Faydaları Var?

Normal doğum bilindiği gibi 9 ay 10 günlük bir süreç yani ortalama olarak 40 haftalık bir süreçten meydana geliyor. Kendiliğinden...

Kapat