Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Erkek Bebek Kaç Haftada Doğar?

Erkek Bebek Kaç Haftada Doğar?

1 5.434

Erkek Bebek Kaç Haftada Doğar?

Gebeliğin oluşmasından itibaren gelişmeye başlayan fetüs, tüm gelişim aşamalarını tamamlayarak dünyaya gelir. Herhangi bir risk barındırmayan gebeliklerde bu süre tahmini olarak 39. haftadan sonra olur.

Erkek bebek kaç haftada doğar sorusunun cevabı 39. haftadan sonradır. Ama bu durum normal sağlıklı gebelikler için geçerlidir. Bebeğin akciğer gelişimi hamileliğin son aylarında olur. Erken doğan bebeklerde akciğerler gelişmediği için en büyük tehlike solunum sıkıntısı sorunudur. Doğumun başlaması bebeğin cinsiyeti ile alakalı bir durum değildir. Riskli gebeliklerde annede veya bebeğin plesantasında oluşan bir sorundan kaynaklı erkek bebek veya kız bebek erken doğabilir.

Erkek Bebek Kaç Haftada Doğar?

Bebeğin Doğum Tarihi Nasıl Hesaplanır?

Bebeğin doğum tarihini hesaplamak için anne adayının son adet tarihi baz alınır. Son adet tarihinin ilk gününe 7 gün eklenir ve yeni oluşan tarihten 3 ay geri gidilir, daha sonra 1 yıl eklenir ve doğum tarihi hesaplanır. Ama bu kesin bir yöntem değil tahmini bir yöntemdir. Yumurta ile spermin ne zaman döllendiği kesin olarak hesaplanamaz. Döllenme sürecinden itibaren erkek bebek kaç haftada doğar sorusu akla gelen ilk sorudur. Yazımızda da anlattığımız gibi döllenme günü baz alınmalıdır. Halk arasında erkek bebek geç doğar kanısı tamamen yanlıştır. Doğum eylemi cinsiyete göre değişmez. Bazı görüntüleme teknikleri ile bebeğin kaç haftalık olduğu gelişim evrelerine göre hesaplanır.

Erken Doğum Neye Denir?

Anne karnında gelişimini tamamlamaya çalışan bebek herhangi bir nedenden dolayı erken doğabilir. 37. haftadan erken doğan bebekler erken doğum olarak adlandırılır. Gelişimini tam tamamlayamadığı için bazı riskler söz konusudur. Bazı ilaçlar ve özel bakımlar uygulanarak bebeğin gelişimini tamamlaması sağlanır. Erken doğumda bebek tam gelişmediği için anne sütünü alırken sıkıntı yaşanabilir. Özel serumlar ve anne sütünü alması sağlanarak gelişimine destek olunur.

Erkek Bebek Kaç Haftada Doğar?

Geç Doğum Nedir?

Geç doğum, bebeğin doğması gereken tarihte doğum eyleminin gerçekleşmemesidir. Bu tahmini olarak 41. haftadan sonradır. Doğum eylemi gerçekleşmezse, suni sancı verilerek doğum başlatılır. Geç doğumlarda ki en büyük risk, bebeğin kakasını yutması ve plesantasının yaşlanması sonucu işlevini yapamamasıdır.

anal porno

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Sibel diyor

    Erkek çocuk ile kız çocuk arasında 2 hafta oynuyor diye biliyordum. Aslında mantık olarak aynı olması lazım ama erkekler daha bir hareketli oluyor sanırım 🙂

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Prematüre Bebek Bakımı
Prematüre Bebek Bakımı

Prematüre Bebek Bakımı Prematüre bebek doğum ağırlığı az olan tam zamanında doğmuş bebeklere nazaran kıyasla daha minyon doğmaktadır. Yenidoğanın ortalama...

Kapat