Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

En tehlikeli oyuncaklar! Dikkat

0 587

Çocuklarınıza sık sık oyuncak alıyorsunuz. Peki hep şirin görünen oyuncaklar gerçekten göründüğü kadar masum mu? En tehlikeli oyuncakları sizler için derledik. Bakın oyuncak alırken nelere dikkat etmeniz gerekiyor bir bakalım.

Helikopterler

Özellikle havalanan helikopterler aslında oldukça tehlikeli oyuncaklardandır. Havalandıklarında pervanelerin hızlıca döndüğünü görürseniz. Çocuğunuzun farkına varmaması ya da dikkatsizce davranması sonucunda parmakları pervanelere gelebilir ve kesilme tehlikesi yaşayabilir.

Küçük parçalı oyuncaklar

Aslında bunu söylemeye bile gerek yok ama yine de yinelemek istedik. Küçük parçalı oyuncaklardan uzak durunuz. Örneğin 3 yaşında ki ya da 5 yaşında ki çocuğunuz için Legolar pek masum oyuncaklar olmayabilir. Oynamak isterlerse mutlaka yanlarından ayrılmayınız.

Deniz kolluğu

Deniz kolluğu hem bir nevi oyuncak hem de onun yüzmesi için bir araç. Ne kadar tehlikeli olduğunu her seferinde değinerek aktarıyoruz. Deniz kolluğu aniden kolundan çıkabilir ya da patlama ile sönebilir. Bu durumda çocuğunuz aniden boğulma tehlikesi ilke karşı karşıya kalabilir. Bu sebeple kolluk kullanıyor olsanız da asla çocuğunuzu tek başına yüzmesine izin vermeyiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”1163″]

Poşetler

Çocuklara tonla para verip oyuncak alırsınız ama o illa hışır hışır ses çıkaran poşetler ile oynamak ister. Poşeti istemsizce kafasına geçirebilir ve havasız kalabilir. Bu sebeple poşeti ya delik deşik yaparak eline veriniz ya da hiç vermeyiniz ki bu şık çok daha doğru galiba.

Balonlar

Özellikle uçan balonlardan uzak durmakta fayda var. Her ne kadar artık uçan balonlarda ki gaz tehlikeli değil denilse de zaman zaman felaket haberlerini de izlemiyor değiliz. Bu sebeple bebek ve çocuklarınıza normal balon almaya çalışınız.

Stres oyuncakları

Zaman zaman yeni bir fulya başlıyor. Son günlerde de stres çarkı denilen oyuncak çıktı. Peki bu oyuncaklar gerçekten stresi mi yok ediyor? Bizce tam tersi. Daha çok insanı sinir eden ve bağımlılık yaratan oyuncaklar kategorisine giriyor. Bu sebeple çocuklarınızın dikkatini bozacak ve elinden düşürmeyecek oyunları almaktan kaçının.

Kokan oyuncaklar

Bazı oyuncaklar kendiliğinden güzel diye tabir edilen bir koku ile, bazıları da kalitesiz malzemenin ortaya çıkardığı plastik kokusu ile sizleri karşılar. Ne kokusu olduğundan emin olmadığınız bu oyuncakları satın almayı bırakmalı ve olanları da bir an önce evinizden uzaklaştırmalısınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Bebek ziyaretinde ne hediye alınır?

Hediye almak zaten başlı başlına bir zorluk iken bir de hediye alınacak kişi bir bebek olunca iş hepten karışıyor diyebiliriz....

Kapat