Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Doğumdan Sonra Adet Görmeme

0 1.167

Hamile kaldığınızı, adet olmadığınızı anladığınız an fark etmeye başlıyorsunuz. Gebelik sürecinde genellikle kadın adet görmez ve 9 ay 10 gün boyunca gebeliğin tadını çıkarır. Bazı gebelikte üstüne görme durumları yani az da olsa adet yaşama durumları olsa da bu çok az görünen bir durumdur ve korkulacak bir durum yoktur.

Doğum sonrası ne zaman adet olacağınızı merak ederek beklerseniz. Doğum yaptığınızda genellikle ilk 40 gün boyunca adet olmasa da kanamanız olmaya devam eder. İster normal doğum ister sezaryen doğum ark etmez loğusa döneminde kendini toparlayan rahim kanama meydana getirebilir. Bu süreç bittikten sonra düzenli olarak adet olmaya devam edebileceğiniz gibi uzun bir süredir adet olmadan da devam edebilirsiniz.

Emzirdiğim için mi adet olmuyorum?

“Emziriyorsan korunuyorsun” lafını çok kişiden duyarsınız. Genellikle, halk arasında “Seni sütün koruyor” denir. Evet, çoğunlukla emziren kadınlarda özellikle ilk 6 ay adet kanaması pek görülmez. Görülse de çok düzenli bir şekilde ilerlemez. Sizler, 6 aydan sonra ya da emzirmeyi bıraktığınız süreçten sonra, düzenli olarak yeniden adet görmeye devam edersiniz.

Emzirenlerin Adet Olması İçin Tüyolar

Yeni anneler, emziriyor olsalar da, adet olmak istiyorlar. Adet olmak; hem gereksiz stresten arınmaya hem de özellikle vücuttaki şişme ve ödemlerin atılmasına yardımcı oluyor. Bu sebeple bir an önce adet görmenin derdine düşülüyor. Emzirenlerin adet olması için bazı söktürücü ilaçlar olsa da emzirdiğiniz için bunların hiçbirini kullanmamalısınız.

Genellikle ek gıdaya başladığınızda bebek artık çok fazla süt emmiyor ve dengeler de değişmeye başlıyor olacak. İşte bu sebeple 6 aydan sonra artık yavaş yavaş adet olmaya başlayabilirsiniz. İlk aylar yine dengesiz ve uzun sürebilir ama zaman içinde normal rayına dönüyor olacak. Herhangi korkacak ya da endişe edecek bir durum olmadığı bilmelisiniz.

Emziriyorum 1 Yıldır Adet Olamıyorum

Eğer sizler de bu sorundan mustaripseniz; yani 1 yıl geçmesine rağmen hala adet görmüyorsanız, o halde dilerseniz doktorunuza danışabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Diyabetlilerde Hamilelik, Nelere Dikkat Etmeli?

Şeker hastasıysanız; özellikle gebe kalmadan önceki süreci doktor kontrolünde geçirmeniz ve gerekli önlemleri almanız gerekir. Fazla kilonuz varsa ondan kurtulabilir...

Kapat