Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Doğum Sonrası Göbek Kalmaması İçin Yapılacaklar

0 721

Özellikle yıllardır spor yapmış ya da fiziki görüntüsüne çok önem veren hamile kadınların aklında olan sorulardan biri de, doğum sonrası düz göbeğe kavuşabilir miyim sorusu oluyor. Hamilelik sonrası özellikle karın bölgesi nasıl toparlanır ve sıkılaşır? Hamilelik sonrası göbek kalıcı oluyor gibi yapılan yorumlara asla inanmayın. Bu sizin zaten hamile kaldığınızda ki fiziğinize ve hamilelikte Bursa eskortbayan alacağınız kiloya bağlı olarak sonuç verecektir. Aynı zamanda doğum sonrası doktorunuzun izin verdikten sonraki aşamasında spor ve doğru beslenme ile de göbeğin kalıcı olmadığını göreceksiniz. Elbette göbeğin gitmesi değil aynı zaman da sıkı bir cilt istediğinizi de biliyoruz. O halde neler yapabiliriz bir bakalım.

Hamilelik öncesi

Hamilelik öncesiniz size sonrası hakkında az çok bilgi veriyor olacak. eğer zaten kilolu hamile kaldıysanız doğum sonrası o hayal ettiğiniz vücuda kavuşmanız oldukça zor olabilir. Sizler sportif bir fizik ile hamile kaldıysanız zaten yıllardır yaptığınız sporun faydasını göreceksiniz. Doğum sonrasında cilt kendini daha hızlı toparlayacak ve sizin biraz desteğiniz ile de hemen daha sıkı hatta kaslı bir karına bile tekrar kavuşabileceksiniz.

Çatlaklara dikkat

Hamilelik döneminde karın çatlaklarına önlem almazsanız maalesef doğum sonrası gergin e sıkı bir cilt elde etmeniz çok zor. Çatlayan deri yumuşar ve toparlanması oldukça zor olur dolayısı ile hamileliğinizin ilk 3. Ayından itibaren mutlaka hamilelik çatlakları ile savaşan kremler kullanmalısınız. Hatta doğrumdan sonra ki 3 ay da devam etmeniz oldukça önemli.

Doğum sonrası beslenme

Doğum sonrası beslenme oldukça önemlidir. Hem fazlalıklarınızın gitmesi hem de kaliteli süt üretmeniz oldukça önemlidir. Emzirme diyetinize bolca protein bulundurursanız cildinizde sıkılaşmanın daha fazla olduğunu göreceksiniz.

Korse takma

Kim ne derse desin, doğumdan bir hafta sonra korse takmak oldukça fayda sağlıyor. Cildin kendini daha iyi toplamasına fırsat sağlamış oluyor.

Spor

Ancak doktorunuzun onay vermesi ile spor hayatınıza geri dönmelisiniz ve ilk zamanlar asla apır sporlar yapmamalısınız. Sizler bu dönemde hem yağlı ve tatlıdan uzak durursanız hem de genel sizi zorlamayacak bir spor yaparsanız çok çabuk toplandığınızı göreceksiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
2 Yaş Sendromuna Dikkat! Neler yapılabilir

Bir çocuk büyütmek elbette kolay iş değil ama bazı anlar var ki çaresiz kalabilir ve ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. İşte bu...

Kapat