Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Devam Sütleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0 573

Bebeğinizi devam sütü ile beslemeye karar verdikten sonra, tüm seçimler ve adımlar kafanızı karıştırabilir. Bu yazı, devam sütü ile beslemeye giriş ve çıkışlarınızı belirlemenize yardımcı olabilir!

Bebeğiniz için bir devam sütü seçmek, biraz bunaltıcı olabilir. Su ile karıştırılan üç tip devam sütü vardır; tozlar, su ile seyreltilmesi gereken konsantreler ve doğrudan şişeye dökülebilen kullanıma hazır sıvılar. Hangi devam sütü tipini seçeceğiniz bütçenize ve bebeğinizin tercihine bağlıdır. Devam sütü türünü daralttıktan sonra da sizi pek çok seçenek bekliyor;

  • İnek sütü bazlı ürünler: Çoğu bebek, bu ürünlerle başlayacaktır.
  • Soya bazlı ürünler: Bebeğinizin laktoz intoleransı ya da inek sütüne alerjisi varsa, bu ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • Düşük doğum ağırlığı ile dünyaya gelen bebekler için tasarlanmış özel ürünler.

Bunlara ek olarak, piyasada normal devam sütleri ile aynı bileşenlere sahip olan organik devam sütleri de vardır. Organik olan devam sütlerine süt sağlayan ineklere antibiyotik verilmemiştir. Hangi devam sütünü seçeceğinize karar vermenize yardımcı olması için, çocuk doktorunuzun önerisini de almayı unutmayın. Bazı anne ve babalar, en doğru devam sütünü bulmadan önce, birkaç farklı türde devam sütü denenmesi gerektiğini düşünürler. Çoğu çocuk doktoru;  bir bebeğin nasıl tepki gösterdiğini görmek için en az bir hafta boyunca aynı devam sütü formülünü kullanmasını öneriyor. Çünkü, bir bebeğin sindirim sistemi henüz yeni gelişmektedir; dolayısıyla, ürünleri çok sık değiştirmek, sindirim problemlerine neden olabilir.

DHA Nedir?

Sağlıklı beyin gelişimine bağlı bir çoklu doymamış yağ asidi olan DHA; anne sütünde doğal olarak bulunur. Peki, bu maddeleri içeren bir bebek maması tercih etmenin faydaları nelerdir? Bu konuda yapılan pek çok çalışma, bebeğin beslenmesinde yer alan fazladan DHA, bebeğinize ek bir fayda sağlayabilir. Bu nedenle, Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde satılan bebek devam sütlerinin hemen hepsi DHA içermektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
1-2 Yaş Bebek Beslenmesi: Listede Olması Gerekenler

1 yaşından sonra, katı yiyecekler bebeğinizin beslenmesinde sütten daha fazla yer alacak. Bu süreçte besinleri, daha geniş bir çeşitlilikle tanıtmaya...

Kapat