Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Daha Hızlı Hamile Kalmanın Yolları

0 738

Artık hamile kalmaya hazır mısınız? Bebeğiniz için planlama yapmak istiyorsanız, daha hızlı hamile kalmanın yollarını öğrenmek için bu önerileri uygulayabilirsiniz…

1. Doğum Kontrolünü Bırakın

Korunmak için doğum kontrol hapı mı kullanıyorsunuz? Hamile kalmayı denemeden yaklaşık 9 ay önce, doğum kontrol hapı almayı kesmelisiniz. Hap almayı bıraktıktan sonra, yumurtlamak ve hamile kalmanız için biraz süre gerekebilir.

2. Yumurtlama Günlerinizi Hesaplayın

Siz ve eşiniz, ne sıklıkla denerseniz deneyin; yumurtlama gününüzü atlarsanız, hamile kalamazsınız. Çocuk sahibi olmak isteyen ve başarılı olamayan çiftlerin yaptığı en büyük hata, ne zaman yumurtladıklarını tam olarak bilmemeleridir. Yumurtlama günlerinizi hesaplamanın en kolay yolu; eğer adet düzensizliğiniz yoksa, adet döngünüzün ilk gününden 14 gün çıkarmaktır.

3. Kayganlaştırıcı Kullanmayın

Bazı insanlar, kayganlaştırıcının, spermin daha hızlı  hızlı hareket etmesine yardımcı olabileceğini düşünebilir; ancak gerçek şu ki, bu tarz ürünler, hamile kalma çabalarınızı engelleyebilir. Kayganlaştırıcı jel ve yağlar, vajinanızın pH dengesini bozabilir ve sperm hareketliliğini bozabilir.

4.Test Yapın

Hamile olduğunuzu erkenden öğrenmeniz; doğum öncesi bakıma başlamak, yeme, içme ve diğer alışkanlıklarınızı en sağlıklı şekilde düzenlemenizi sağlar. Evde yapılan gebelik testleri, idrarınızdaki hCG hormonu seviyelerini tespit ederek yapılır. Plasenta tarafından üretilen bu hormonun seviyeleri, gebeliğin erken dönemlerinde artış gösterir.

5. Test Negatif Çıkabilir

Bu ay hamile kalamadınız mı? Üzülmeyin. Birçok çift, ilk denemelerinde başarılı olamaz. Çiftlerin yarısından fazlası, 6 aydan sonra başarılı olur. Muhtemelen, yumurtlama günlerinizi yanlış hesapladınız ve böylece partnerinizin spermleri yumurtanızı dölleme şansını bulamadı.

6. Alışkanlıklarınızı Gözden Geçirin

Hamile kalmaya karar vermek, alışkanlıklarınızı gözden geçirmek için ideal bir zaman dilimini işaret eder. Daha az alkol almak, biraz kilo vermek, düzenli egzersiz yapmak gibi alışkanlıklar edinmeyi deneyebilirsiniz. Eğer fazla kilolu ya da obezseniz, küçük bir kilo kaybı bile büyük farklar yaratabilir. Mevcut kilonuzun %5-10’unu kaybetmeniz bile hamile kalma şansınızı arttıracaktır.

7. Sperm Kalitesini Artırın

Güçlü ve sağlıklı sperm, daha fazla yumurtayı dölleme şansına sahiptir. Eşinizin doğurganlığını arttırmak için şu ipuçlarını gözden geçirin;

  • Tütün ürünlerini kullanmayı bırakın,
  • Alkollü içeceklerin tüketimini sınırlandırın,
  • Aşırı kiloluysanız sağlıklı bir kiloya ulaşın,
  • Güçlü ve bol  miktarda sperm üretmeye yardımcı olan çinko, folik asit ve C vitamini gibi bazı önemli besin maddelerinden yararlanın,
  • Sıcak banyo yapmayın; çünkü ısı spermi öldürür.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Şişlide Eve Kadar Hizmet!

Şişli escort bayan Gülçin Şişli da devlet üniversitesinde psikoloji okuyordu. Sosyal psikoloji dersinde hocaları birlikte çalışmak üzere öğrencilerini eşleştiriyordu. şişli...

Kapat