Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Çocuklarla Kaliteli Vakit Geçirmek İlişkileri Güçlendiriyor

0 642

Çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz bir gün bazen çok uzun görünebilir, ancak yıllar geçiyor. Birlikte geçirdiğiniz anların tadını çıkarmak için bu pratik bilgilerden yardım alabilirsiniz…

Beş aylık bir bebek, göz açıp kapanıncaya kadar 15 aylık ve birden bire 5 yaşında olabiliyor. Bebeğinizin büyük bir çocuğa dönüştüğü bu süreçte; her gün yeni bir dönüm noktası, yeni bir hatıra getiriyor. Ancak yetişkin hayatımızın zorlukları; çocukların hassas noktalarını ve önemli anlarını tam anlamıyla değerlendirmemizi engelliyor.

Yine de; çocuklarınızla her gün kaç dakika geçirdiğinize  bakmak yerine, o dakikaları unutulmaz anlara dönüştürmeye odaklanın. Kaliteli zamanlar planlayarak, bu küçük zaman dilimlerini iyi değerlendirebilirsiniz.

Pijama Yürüyüşleri Yapın

Yatağa gitmeden önceki saatler, küçük çocuklar için karmakarışık olabilir. Onları sakinleştirmeye yardımcı olan en sevdiğim tekniklerden biri, akşamları birlikte bir pijama yürüyüşü yapmaktır. Yürüyüşe çıkmadan önce, çocuğunuz yatağa tamamen hazır hale gelmiş olmalı. Dişleri fırçalanmış, yüzler yıkanmış ve yataklar açılmış olmalı. Sokakta atılan bir kaç turun ardından, çocuğunuz yatağa hazır olacak.

Pizza Gecesi

Tüm aile ile evde akşam yemeği kendinize özeldir, ancak yemeğinizin bir teması olduğunda çocuklarınız oturmak için daha fazla istekli olacaktır. Pizza gecesi, Çin yemeği gecesi ya da krep gecesi yapabilirsiniz. Çocuklar heyecanlandıkça, haberlerini masada paylaşma konusunda daha enerjik olurlar.

Her Yere Araba İle Gitmeyin

Çocuğunuzu mahallenizin parkına ya da yakın mesafedeki bir arkadaşının evine götürürken bile arabayı mu kullanıyorsunuz? Bunun kolaylık sağladığını biliyoruz, ancak bir daha sefere çocuğunuzu bir yere götürmeniz gerektiğinde, yürüyümeye çalışın. Birlikte yürümek, onlarla daha fazla anı biriktirmenin harika bir yoludur.

Oyunlarına Dahil Olun

Çocuklarla birlikte vakit geçirmenin iyi yollarından biri, onlarla birlikte oyun oynamaktır. Bunlar birlikte masa tenisi oynamak da olabilir, konsol oyunları ya da sanal gerçeklik oyunları da olabilir. Önemli olan, her ikinizin de keyif alacağı ve çocuğunuz için faydalı olabilecek bir oyun tercih etmektir.

Birlikte Dondurma Ya Da Patlamış Mısır Yiyin

Çocuklarda obezitenin her gün artış gösterdiğini biliyoruz. Yine de, bazen çocuklarla birlikte şımarıklık yapmaktan zarar gelmiyor. Eğlenceli atıştırmalıklar, birlikte geçirdiğiniz zamanı daha özel hale getirir. Soğuk bir kış gecesinde, ailece televizyon izlerken; sıcak çikolatalar hazırlayabilir ya da patlamış mısır eşliğinde film geceleri yapabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Çocuklarda Geçmeyen Öksürük Nedenleri

Soğuk algınlığı olabilir mi? Peki, astım? Belki de başka bir şeydir. Çocuklarda geçmeyen öksürük hakkında uzmanların görüşlerini aldık... Çocuklarda Öksürük...

Kapat