Anne ve Bebek İçin Herşey

Çocukların İstenmeyen Davranışları Nasıl Yönetilmeli?

4 27

Çocuğunuz sizin hiç hoşlanmadığınız şeyler mi yapıyor? Özellikle küçük çocuklar söz konusu olduğunda, onların davranışlarını kontrol altına almak ve olumsuzdan olumluya dönüştürmek mücadele gerektirebilir. Burada altın kural, tutarlı olmak ve bu konuyla nasıl savaşacağınızı öğrenmektir!

Her olumsuz davranışında, küçük çocuğunuzla tüm gün boyunca bir mücadele içinde oluyor olabilirsiniz. Bunun yerine,  sizi gerçekten rahatsız eden en önemli birkaç davranışı listelemeyi deneyin. Örneğin ısırmak. Isırmak, bir çocuğun yaptığı mantıklı bir hareket değildir. Böyle bir durumda ona kızmak yerine; ısırmanın neden güzel bir davranış olmadığını hatırlatmak daha mantıklıdır. Her zaman kararlı olun ve uyguladığınız disiplini sürdürün. Tutarlılık eksikliği, çocukların kafasını karıştırır ve size karşı isyan etmelerine neden olabilir.

Sakin Kalın

Çocuğunuzun kötü davranışlarını engelleyemediyseniz, o halde sakince onunla yüzleşin. Sessiz, rahatsız edici olmayan bir ses tonu ve olumlu kelimeler kullanmaya çalışın. Ona emir vermek yerine, birlikte iş birliği yapmayı önerin. Eleştiri yapmayın; Oyuncaklarını en iyi arkadaşınla paylaşmayacak kadar bencilsin” demek yerine, “bebeklerini paylaşmanı daha çok beğeniyorum” diyebilirsiniz. 3 yaşındaki bir çocuğa koridorda koşamayacağını söylerseniz, sizinle tartışmak isteyebilir. Son olarak, ses tonunuzun ve kelimelerinizin çocuğunuzun artık onu sevmediğinizi düşünmesine neden olmadığından emin olun.

Onu Dinleyin

Çocuklar, dinlendiklerini hissettiklerinde daha iyi hissederler; bu nedenle, mümkün olduğunca çocuğunuzun endişelerini öğrenmeye çalışın. Eğer markette sızlanmaya başladıysa, onun probleminin ne olduğunu sorun. Eğer satın aldığınız çikolatayı orada açmak konusunda ısrarcı davrandığı bir durum yaşıyorsanız, “Bu şekilde hissettiğin için üzgünüm ama kasaya ödeme yapana kadar bir şeyleri açmamıza izin verilmiyor” diyebilirsiniz. Bu, öfkesini azaltacak ve aranızdaki çatışmayı ortadan kaldıracak.

Teklifler Sunun

Bir çocuk bir şeyi yapmayı reddettiğinde, önemli olan kontrolü sağlamaktır. Bu nedenle, okul öncesi çağdaki çocuğunuza, mümkün olduğunda sınırlı bir takım seçenekler sunarak onu kontrol altında tutun. Odasını toplaması için emir vermek yerine; “Önce kitaplarını toplamayı mı yoksa legolarını mı istersin?” diye sorun. Bununla birlikte, seçimlerin sınırlı, spesifik ve kabul edilebilir olduğundan emin olun. Kabul etmeyeceği bir seçenek, aranızda daha büyük çatışmalara neden olabilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin
4 Yorumlar
 1. situs Judi Bola diyor

  What’s up, Ι check your new stuff like every week. Your
  humoristiс style is witty, keеp dօing what you’re doing! https://christmaslightbulbtesteronline.blogspot.com/

 2. lihat disini diyor

  І do not even know hhow I endeɗ up here, but I thouցht this
  ρost was good. Ι do not know who you are but certainly yoᥙ’re going to a famous blogger if you aren’t already
  😉 Ꮯheers! http://www.skinov8.net/comment/html/?19760.html

 3. paket tour belitung diyor

  Ι visiteѡd multile wеƅ ѕites however the audio feɑture for audio songs cuгrent at
  thіs werbsite is genuinely marvelous. http://www.mate2soulmate.com/comment/html/?99955.html

 4. Flores Tour And Travel diyor

  Your means of explaining the whole thіng in tһis piece of
  writing is truloy pleasant, every one be capable of withߋut difficulty understand it, Thanks a lot. http://dm67.cn/comment/html/?193310.html

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Devamını oku:
Folik Asit ve Erkek Doğurganlığı

Kapat