Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Çocuklarda Yürüyüş Bozuklukları

0 2.182

Çocuklar genellikle ilk yaşı ile birlikte ufak ufak adımları atmaya ve 14 aylık olduklarında da artık tutunmadan bağımsız olarak yürümeye başlarlar. Elbette bu süreç bazen daha erken olabildiği gibi daha geç de olabilir. Peki bebeklerde yürüyüş bozuklukları nelerdir ve çocuğunuzun yürüyüşleri sizlere ne gibi bilgiler veriyor bir bakalım.

Kalça Çıkıklığına Dikkat!

Kalça çıkıklığı maalesef çıplak gözle yürümeyene kadar anlaşılmıyor. Bu sebeple bebekleriniz daha bir aylık iken doktora götürmeli ve kalça çıkıklığı için baktırmalısınız. Kız bebeklerinde daha fazla görülmektedir. Olası bir rahatsızlıkta ise erken dönem olduğu için hemen önlemler alınıyor ve çok hızlı bir şekilde tedaviye yanıt veriyor olacaktır.

Paytak Yürüyüş

Çocuklarda paytak yürüyüş anne ve babaları tedirgin edebilir. Paytak yürüme çocukta kalça çıkıklığına işaret olabilir. Çocuğunuzun böyle bir yürüme durumunda doktora mutlaka görünmelisiniz. Özellikle zor doğu hikayeniz ya da ailede kalça çıkıklığı varsa bu durumu çok dana önemsemelisiniz.

Parantez Bacak ve X Bacak

Çocukların her yürüyüşü elbette bir sorunu işaret ediyor değil. Bazı çocukların karakteristik özelliği olarak da farklı yürüyüş stilleri ortaya çıkabilir. Eğer çocukların parantez şeklinde yürüyorsa bu onun farklı metabolizma rahatsızlıklarının olduğunu oraya koyabilir. Böyle bir durumda mutlaka bir doktora başvurmalısınız.

Parmak Ucunda Yürüme

Bebeklerin ve çocukların parmak ucunda yürüdüklerini çok sık görebilirsiniz. Elbette ilk zamanlar oldukça doğal olabilir ama bu süreç 3 yaşında dahi devam ediyorsa o halde bir soru olduğu ortaya çıkabilir. Bu durumda da kaslarda bir gelişim eksikliği olabilir. Bu konuda bir hekimden yardım almalısınız.

Çocuklarınızı Gözlemleyin

Bebeğiniz yürümeye başladığı zaman onun nasıl yürüdüğünü ve tam olarak yere basıp basmadığından emin olunuz. Öncelikle bir süre gözlemleyebilir ve eğer sorunlar devam ediyorsa bir hekime görünerek içinizi rahatlatabilirsiniz.

Her yürüme şekli elbette bir sorunu peşinde getirmiyor ama çoğu zaman da fark edilmeyen ya da önemsenmeyen yürüyüş bozukları daha ağır tedavi süreçleri yaşatabiliyor.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Çocuklarda Öfke Kontrolü Nasıl Sağlanır? Nasıl Davranılmalı?

Birbirinden taze, seksi kızları avuçlamak, yalamak, deliklerine köklemek ister misiniz? O halde marmaris escort kızlarıyla tanışmanın vakti gelmiş demektir. Hani...

Kapat