Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Çocuklarda Müzik Derslerinin Faydaları

0 602

Bir enstrüman çalmayı öğrenmek, çocuğunuzun eğitim ve sosyal etkileşimi için gereken becerileri geliştirmesine yardımcı olabilir. Futbol ya da satranç; okul çağındaki çocuğunuzun programı eğlenceli aktiviteler ile doludur. Listeye müzik derslerini de eklemeyi düşünüyorsanız, keman ve piyano derslerini düşünebilirsiniz. Çocuğunuz, belki de bir sonraki Beethoven olmayabilir; ancak matematikte başarılı olması, iyi davranışları sergilemesi ve iyi bir takım oyuncusu olması daha kolay olabilir. Çocuklarda müzik derslerinin faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, okumaya devam edin…

Akademik Becerileri Geliştirir

Müzik ve matematik, iç içedir. Ritm ve ölçekleri anlayarak, çocuklar bölmeyi ve kalıpları öğrenir. Uzmanlar, müziğin matematik alanını daha iyi anlamalarına yardımcı olduğunu belirtiyor. Çocuklar büyüdükçe, kısa ve uzun süreli belleklerini kullanarak şarkıları dinlemeye başlayacaktır.

Fiziksel Yetenekleri Geliştirir

Vurmalı çalgılar, çocukların koordinasyon ve motor becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Bu çalgılar; ellerin, kolların ve ayakların hareket etmesini gerektirir. Bu tip enstrümanlar, özellikle enerjisi yüksek çocuklar için harikadır. Piyano gibi enstrümanlar, sağ ve sol ellerde aynı anda farklı hareketler gerektirir. Enstrümanlar sadece el becerilerini geliştirmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda çocukları doğal olarak rahatsız edici pozisyonlarda rahat olmaları için de teşvik edebilir.

Sosyal Becerileri Geliştirir

Müzik sınıfları, çocukların iş birliği yapmasını gerektirdiğinden, ekip çalışmasını teşvik eden etkileşim ve iletişim gerektirir. Müzik dersleri, çocukların kendi bireysel rollerini daha geniş bir toplulukta tanıması ve anlaması açısından önemlidir. Bir enstrüman seçmek ya da bir beste yapmaktan sorumlu olduklarında, çocuklar ortak bir hedef için çalışırlar. Bunlar, toplumda sahip olduğumuz deneyimlerdir.

Disiplin ve Sabrı Arttırır

Bir enstrüman çalmayı öğrenmek, çocuklar için okuldaki diğer alanlarda öğrenmeyi kolaylaştırır. Örneğin, bir kemanın bir öğrenme eğrisi vardır. Keman kullanırken ses çıkarabilmeniz için önce kemanı nasıl tutacağınızı, yayı nasıl tutacağınızı ve ayaklarınızı nereye koyacağınızı öğrenmeniz gerekir. Bir enstrümanın çalınması, çocukların bir grup ile performans göstermeleri veya solo bir parçayı ezberlemeleri gibi belirli hedeflere ulaşmadan önce saatlerce, aylarca ve bazen de yıllar süren pratiklerle devam etmelerini öğretir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
1-2 Yaş Çocuklarda Disiplin

Uzmanlar; sınırlar koymak, iyi davranışları geliştirmek ve istenmeyen davranışları azaltmak için belirli sınırlar koymanın, çocuğunuz erken yaşta iken başlayabileceğini belirtiyor....

Kapat