Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Çocuklarda İshal Nasıl Geçer?

0 764

Yapılan dışkının ishal olduğunu kabul etmek için 24 saat içinde en az 4 kere dışkılama yapmak gerektiğini ve bu dışkılamanın da sulu olması gerektiğini unutmayınız. Eğer böyle bir durum çocuğunuzda gözlemleniyorsa ishal olarak baz alabilir ve dolayısı ile ishal tedavisi için doktorunuza da başvurabilirsiniz. Çocuklarda ishal sırasında kısma ve karın ağrıları sık sık görünen bir durumdur.

Eğer çocuğunuzda ishal ertesi güne sarkıyorsa bir doktora göstermekte fayda vardır. Doktorunuz sizlere gerek görüyorsa ilaç tedavisi sunacaktır ama sizler evde doğal yıllar ile daha doğrusu doğru beslenme yöntemi ile de ishalden kurtulma yollarını deneyebilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”854″]

Patates

Patates en iyi ishal kesen yiyeceklerin başında gelir. İçinde yer alan nişasta sayesinde dışkı sertleşmeye Fatih escortlar başlıyor olacaktır. Haşlama yaparak çocuğunuza yedirebilirsiniz. Patatesi kızartma yaparak yedirmeyiniz. Püre olarak da sunabilirsiniz.

Limon

Limon bir nevi mikrop öldürücüdür. Bu sebeple limon takviyesi yapabilirsiniz. İçtiği suyun içine birkaç kaşık limon suyu sıkarak içmesini sağlayabilirsiniz. C vitamin takviyesi ishale iyi gelecektir.

Muz

Çocukların çok sevdiği meyvelerin başında muz gelir. Normalde bu süreçte birçok şeyi yemekten kaçınabilirler ama muza hayır diyeceklerini pek sanmıyoruz. Ona günde iki adet muz yedirerek ishalini kesmeye çalışabilirsiniz. Özellikle ara öğünlerinde muzu rahatlıkla yedirebilirsiniz.

Zencefil

Ah şu zencefil. Birçok şeye dermen olan Zencefil ishale de oldukça iyi geliyor. Hazımsızlığa iyi gelir Grup sex izle ve dolayısı ile İshalin önünü keser. Çayın içine ya da kaynamış ılık suyun için katarak içirebilirsiniz.

İlaç takviyesi

İlaç takviyesini ancak doktorunuzun önerisi ile yapınız. Özellikle kendi kafanıza göre ilaç kullanımı ya da sizin kullanıp iyi geldiğine inandığınız ishal kesen ilaçları asla vermeyiniz. İnatçı ve geçmeyen ishallerde mutlaka doktora başvurmayı unutmayınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Çocuğumda işitme kaybını nasıl anlarım? Çocuğum duyuyor mu?

Her anne ve babanın çocuğu olduktan sonra birçok endişeleri olur. Bunların bazıları gerçek olurken, bazıları ise sadece endişeden ibarettir. Araştırmadan...

Kapat