Take a fresh look at your lifestyle.

Çocuk Odası Duvar Boyası Renkleri ve Dekorasyon Örnekleri 2018

2

Çocuğunuzun odası için en uygun renk paletini seçmek için, en iyi tasarımcıların ipuçlarını ve önerilerini takip edin! 

Çocuk odası için bir renk şeması seçmek çok eğlenceli olabilir; çünkü çocuklar için daha yaratıcı ve daha özgür davranabilirsiniz. Enerjik, sakin ya da sevimli ya da hepsinin karışımı olsun; odasında kullanacağınız renk şemasına karar vermek için, onun karakter özelliklerini de göz önünde bulundurun.

[ilgiliicerik icerik_id=”3366″]

[ilgiliicerik icerik_id=”3376″]

Çocuk Odalarına Renk Eklemenin Yolları

Bir çocuk odasını dekore ederken, ilk adım olarak duvarlarda nötr renkleri kullanabilirsiniz. Aslında, duvarları beyaz da gri tonlarda tutarak ve canlı renkleri daha küçük detaylarda ekleyerek; çocuğunuzun odasını daha yaratıcı ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Kız çocukları için pembe duvarlar iyi bir seçim olabilir. Ama, biraz büyüdüklerinde duvarların renginde köklü değişiklikler yapmanız da gerekebilir. Bu yazıda, çocuk odası için duvar boyası renkleri hakkında ipuçları ve örnekler bulabilirsiniz…

Gök Mavisi 

Bebe mavisi, bebek odaları için uygun olabilir. Mavinin daha koyu tonlarına yönelerek, bebeğiniz büyüdüğünde de odasını sevmesini sağlar.

Sarı

Sarı, ev dekorasyonunda genellikle aksesuar ürünlerinde tercih edilen bir renk olsa da, duvarlarda da kullanmayı düşünebilirsiniz. Özellikle çocuk odaları söz konusu olduğunda, sarı iyi bir seçim olabilir. Ayrıca, çocuğunuz; odası daha aydınlık ve daha enerjik olduğunda, ödevlerini yapmak için daha fazla enerji harcayacaktır.

Yumurta Kabuğu

Beyaz, odanın duvarlarında çıplak bir görünüm yaratabilir. Alanı ısıtmak isterseniz, çocuğunuzun odasının duvarlarında yumurta kabuğunu tercih edebilirsiniz. Bu şekilde, duvarlar hala nötr olacak. Böylece, aksesuar ve diğer vurgu parçalar ile odaya kontrast ekleyebilirsiniz.

Bej Rengi

Bu klasik kum rengi, çocuk odasında birkaç yıl boyunca varlığını sürdürebilecek kadar nötr bir renktir. Duvarlarda bir temel görevi görür. Böylece, çocuğunuz kendi kişisel stilini keşfetmeye başladığında detaylar da kolayca değiştirilebilir.

Soluk Yeşil

Yeşilin bu tonu, çocuğunuzun odası nispeten küçük olsa da, odada doğal bir ışık ve daha ferah hissi yaratır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
2 Yorumlar
  1. saadet diyor

    Çocuk odasında bence mavi ve beyaz tonları olmalı. Diğer renk gruplarının çocukların psikolojisini bozabileceği ile ilgili bir yazı okumuştum. Bende bizim ufaklığın odasını buz mavisi yaptım.

  2. özlem diyor

    Ben her zaman çocuk odasına çok açık renkler kullanırım. Çocuğun psikolojik olarak gelişiminde açık renkli duvarların çok etkili olduğunu birçok pedagogun yazılarında okudum. Bu yüzden size de açık renkli boya yapmanızı şiddetle öneririm.

Cevap bırakın