Take a fresh look at your lifestyle.

Çocuk Güneş Gözlük Seçimi Nasıl Olmalıdır?

0

Yaz ayında çocuklarında elbette güneşten korunma ihtiyaçları vardır. Bunu şapka ile giderebileceğinizi düşünebilirsiniz ama uygulamaya geçtiğinizde yetersiz kaldığını görebileceksiniz. Dolayısı ile de çocuk güneş gözlüğü satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de inceleyerek en kısa zamanda bir tane edinmelisiniz.

Çocuk güneş gözlüğü seçimlerinizde gözlük camının kırılmaya dirençli olanlarını tercih etmelisiniz. Hatta bunun yanı sıra çizilmeye dayanıklı olması da uzun süre kullanım yapmasını sağlıyor olacaktır.

Gözlük seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli özellik yüzde 100 UVA filtreli olan bir cam olmasıdır. Bunu alım yaparken mutlaka sormalı ve öğrenmelisiniz.

Çerçeve kırılmaya dayanıklı olmalı ve aynı zamanda esnetilmelidir. Çocuklar gözlükleri ile sık sık oynadıkları için hassas olan gözlükler hemen kırılabiliyor.

Çocuk güneş gözlüğü alırken deneme yapılmalı ve yüzü tamamen sarması dikkat edilmelidir.

Ucuz gözlükler değil, optikçilerde satılan gözlüklerden tercih edilmelidir.

İpli kullanım gözlüğün kaybolmasını engelleyecektir. Şirin gözlük ipleri tercih ederek daha çok benimsemesini sağlayabilirsiniz.

Güneş gözlüğü fiyatları

Çocuk güneş gözlüğü fiyatları genellikle optikçilerde 100 liradan başlıyor. Giyim mağazalarında satılan ve çok ucuz olan gözlüklerin özelliklerini bilemediğiniz için y ada yüze göre ayar yapışamadığı için alım yapmaktan kaçınınız. Eğer alırsanız da, optikçiye giderek ayar yaptırmayı ve gözlüğü kontrol ettirmeyi unutmayınız.

İlk gün kullanımları

Çocuklar özellikle ilk anlarda çok fazla ilgi gösterseler de, birkaç saat sonra bile hemen sıkılabilir ve çıkarmak isteyebilirler. Bu gibi durumlarda zorlamak yerine, daha çok güneşli alanlarda takmalarını sağlayarak alışmalarını sağlayabilirsiniz.

Numaralı çocuk güneş gözlüğü

Eğer çocuğunuzun numaralı gözlük kullanıyorsa o halde güneş gözlüğün özel olarak yaptırmalısınız. Bunun için gözlük reçeteniz ile birlikte optik firmasına gidip, çerçeveyi beğenebilir ve camını da güneş gözlüğüne göre özel olarak yaptırabilirsiniz. Bu mutlaka dikkat etmeniz gereken bir durumdur. Gözlüğün derecesi çok yüksek olması bile, özellikle güneş gözlük kullanımda buna dikkat etmeli ve onu da numaralı olarak tercih etmelisiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Cevap bırakın