Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

 Çocuk Bakıcısı İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

0 523

Bebeğiniz ister birkaç aylık olsun, isterse birkaç yaşında olsun fark etmez; ilk kez bir dadıya bırakacaksınız birçok korkunuzun olması oldukça normaldir. “Bebeğim için dadı seçerken nelere dikkat etmeliyim?” diyorsanız, sizlere vereceğimiz bu ipuçlarından yararlanabilirsiniz. Çocuk bakıcısı seçimlerinizde her şeyi net olarak konuşursanız, sonrasında sorunları da en aza indirgemiş olursunuz!

Türk bakıcı mı yabancı bakıcı mı?

Aslında bu sorunun yanıtını “yatılı mı yatısız mı?” olarak değiştirebiliriz. Yatılı bakıcı istiyorsanız genellikle yabancılara yönelmelisiniz. Yabancılar aslında hem çok zor hem de çok kolay olabilir. Dilinizi bilmemesi özel hayatınızın özel kalmasını sağlayacak ama eğer siz onun dilini bilmiyorsanız iletişimiz bu anlamda oldukça zayıf kalacak. Ayrıca Türk yatılı bakıcı fiyatları yabancılara göre çok daha fazla.

Her şeyi baştan konuşun

İşe alacağınız bakıcısınız ile her noktayı önceden konulursanız sonrasında oldukça rahat ederseniz. Örneğin sigara içmeme kuralını kesin kes koyabilirsiniz. Bunun yanı sıra mesai saatleri içinde telefon ile ilgilenmesi ve hatta konuşması bile engellenebilir.

Eğer evinizde bir kamera varsa bunu bakıcıya söylemelisiniz. Eğer yoksa da bizce mutlaka banyo hariç her noktaya bir kamera koymanızı öneririz. Ne kadar da güvenilir olsa yine de kuşku duymamanız için hiçbir neden olamaz. Hem siz içinizi rahat ettireceksiniz hem de bakıcın daha dikkatli olmasını sağlamış olacaksınız.

İzin günlerini mutlaka önceden konuşmalısınız. Ayrı zamanda çalışma saatlerinin de esnek olacağını belirtmelisiniz. Yoğun bir iş hayatınız varsa gece geç saatlerde gelebileceğinizin bilgisini de iletmelisiniz.

Ücret konusu zaten siz konuşmak istemeseniz de ilk önce konuşulacaklardan biridir. Dolayısı ile bunu da netleştirerek beklentileri daha iyi kavrayabilirsiniz. Eğer çok memnunsanız ve çocuğunuza iyi baktığına inanıyorsanız o halde ara sıra jest yağarak onu daha mutlu etmeyi deneyebilirsiniz.

Bebeğinizin uyku saatlerine ve yemek saatlerine mutlaka uyulması gerektiğini söyleyiniz. Yemekler bizim kültürümüze uygun olmadığı için ilk zamanlar kendiniz yapabilir ve örnekleri gösterebilirsiniz.

Çocuk bakıcısı görüşmesi sırasında iş alanlarını iyice belirleyiniz. Genellikle bakıcılar sadece çocukla ilgilenir. Ona çocuğunda dağıttıklarından ve özellikle odasından sorumlu olduğunu mutlaka anlatınız.

Siz eve geldiğinizde artık bire bir çocuğunuzun ile ilgilenme zamanı olacağı için onun istirahate çekileceğini belirtebilirsiniz. Bu zaman dilimi sadece anne ve çocuğun olmalıdır. Sınırlarınızı ve şartlarını en başta koyarsanız sonrasında bir sıkıntı yaşamıyor olursunuz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Bebeklerde Kasık Fıtığı

Bebeğimde Kasık Fıtığı Var Ne Yapabilirim? Yapılan analizlere göre her 20 erkek çocuğunun birinde kasık fıtığı gözlemleniyor. Sizler de bu...

Kapat