Take a fresh look at your lifestyle.

Çocuğum neden terliyor

0

Çocuğum terliyor acaba neden? Bu sorunu yaşana her anne mutlaka endişeleniyor ve kısa bir araştırma işine giriyor.  Yaz ayında terleme belki kabul edilebiliyor ama kış ayında ya da çocuğun çok hareket etmesine bire gerek kalmadan ortaya çıkan terleme elbette aileleri korkutabiliyor peki çocuklar neden terler daha ayrıntılı inceleyelim.

Geniz eti terlemeye neden olur

Geniz eti ve burun tıkanıklığı çocuklarda terlemenin önünü açabilir. Bu sebeple çocuklar burun tıkanık olduğu için çok daha sık nefes alıp veriyor ve bu da terlemeyi arttırıyor. Bu gibi durumlarda doktora görülmekte fayda var.

Solunum rahatsızlıkları

Çocuklarda solunum yolu rahatsızlıkları terlemeye neden olabilir. Özellikle üst solunum yolları çok fazla etken olmaktadır.

Kan şekeri düşmesi

Çocuklarda kan şekerinin düşmesi de başının ya da vücudunun terlemesine neden olabilir. Özellikle aşırı terleme yaşanıyorsa mutlaka doktora başvuru yapılması gerekir. Böyle durumlarda kalp ritim bozuklukları meydana gelebilir.

D vitamini düşüklüğü

Çocuklarda D vitamini düşüklüğü terlemeye neden olabilir. Bu sebeple özellikle küçük bebeklerinizde terleme varsa bundan şüphelenebilirsiniz.

Aşırı giydirmek

Aslında çoğu anne çocuğunu çok fazla kat be kat giydiriyor ve çocukta terlediği zaman bunu bir sorun olduğunu düşünüyor. Oysa çocuk sadece kat kat giydiği için ve hareketli olduğundan terliyor. Çocukları aşırı giydirmek yerine yeterli giydirmek daha önemlidir. Çocuklar havanın ısısına uygun olarak giyinmelidir.

Çocuklarda terleme masum bir durum oabileceği gibi bir durumun da habercisi olabilir. Eğer sizi rahatsız edici bir durum varsa mutlaka doktorunuza görünmekte var.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Cevap bırakın