Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Çocuğum Neden Ağlıyor? Ne Yapmalıyım?

0 1.074

Çocuğunuzun göz yaşlarının arkasındaki sebepler bunlardan biri olabilir! 

Çocukların ağlaması normaldir ve aynı zamanda bir anne-babanın, sık sık ağlayan bir çocukla karşılaşması normaldir. Özellikle, çocuğunuz konuşmaya başlamadan önceki dönemde, onun neden ağladığını anlamanız da zor olabilir. Çocuklar konuşmaya başladıklarında bile, bir çocuğun ağlamasının nedeni anlaşılmayabilir. Ancak, ağlamanın her yaşta sağlıklı olabileceğini unutmayın; ağlamanın, insanın daha iyi hissetmesine yardımcı olduğu bir çok durumun bulunduğu tespit edilmiştir. “Peki, ama çocuğum neden ağlıyor?” diyorsanız, çocuklarda ağlamanın en yaygın nedenlerine bir göz atın…

Çocuğunuz Yorgun Olabilir

Çocuğunuz, ona yanlış renkte bir tabak verdiğinizde ya da terliklerini giymesini istediğinizde ağlamaya başlıyorsa, bunun gerçek nedeni çok az uyumuş olması olabilir. Çocukların ağlamasının en yaygın nedenlerinden biri, aşırı yoruldukları için akıl dışı davranmalarıdır. Bu durumu, ona uygun bir uyku programı ayarlayarak minimalize edebilirsiniz.

Aç Olabilir

Yetişkinler bile açlığa dayanamazlar. Neyse ki, bebeğiniz yürümeye başladığında, bir şeyler atıştırma istediğinde muhtemelen bunu size söyleyecektir. Ancak, konuşamayan bir çocuğun acıktığını söylemesi daha zor olacaktır. Küçük bebekler için açlık, bir uykudan uyandıktan 3-4 sonra başlayan ağlamanın gerçek nedeni olabilir.

Etrafta Çok Fazla Uyaran Olabilir

Doğum günü partisi gibi çılgın oyun yerleri, bir çocuğun olmak isteyeceği bir yer gibi görünse de; bir noktadan sonra çok fazla koşuşturma çocuklar için fazla gelebilir. Ve çoğu zaman çocuklar, sorunun ne olduğunu ifade edemezler. Çocuğunuz, aşırı uyarıldığında ağlamaya başlayabilir. Eğer ufaklığınız ağlıyorsa, hiçbir sebep görmüyorsa ve çok gürültülü veya yoğun bir yerdeyseniz, ona biraz mola verdirebilirsiniz.

Stres Altında Olabilir

Stres, özellikle de küçük çocuklar söz konusu olduğunda, ağlamanın en önemli nedenlerinden biridir. Ancak, faturaları ve kirayı ödemekle yükümlü bir ebeveyn olarak, çocuğunuzun neden stres altında olduğunu merak edebilirsiniz. Cevap pek çok şey olabilir. Aşırı yoğun bir çocuk, stres altında olabilir. Çocuklar ayrıca; anne ya da babalarının evlenmeleri, okul değişikliği hatta gece haberlerinde duydukları olaylar gibi, etraflarında olup bitenlerden de rahatsız olabilir ve yaşadığı bu durumlar strese girip ağlamasına neden olabilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
30 Yaş Sonrası Sağlıklı Hamilelik

Özellikle son yıllarda, 30'lu yaşlarındaki kadınların doğum oranının, 20'li yaşlarındaki kadınlara göre daha yüksek olduğunu açık bir şekilde görüyoruz. Otuzlu...

Kapat